Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Doskonała inauguracja Chemika, rywalki bez szans

LM K: Doskonała inauguracja Chemika, rywalki bez szans

fot. Michał Szymański

Znakomicie rywalizację w Champions League rozpoczęły siatkarki Chemika Police. W pierwszym grupowym starciu mierzyły się z węgierskim Fatum Nyiregyhaza. Podopieczne Jacka Nawrockiego pewnie wygrały spotkanie, rozbijając rywalki w trzech szybkich setach – do 11, 13 i 14.Od udanego ataku mecz rozpoczęła Jovana Brakocević-Canzian, a po chwili zagrywkę dołożyła Marlena Kowalewska (2:0). Rywalki jednak szybko wyrównały po udanej kontrze. Błąd po stronie Węgierek, oraz ataki skutecznej Brakocević-Canzian pozwolił mistrzyniom Polski ponownie odskoczyć (7:3). O przerwę poprosił trener Szabolcs Nemeth. Policzanki jednak spokojnie kontrolowały boiskowe wydarzenia, kiedy zafunkcjonował blok było już (11:5). W ustawieniu z Igą Wasilewską na zagrywce Chemik prowadził już 14:7 po udanym bloku, co zmusiło opiekuna ekipy przyjezdnej do wzięcia drugiego czasu. Nic to jednak nie dało, skuteczna była po stronie gospodyń Kąkolewska, a rywalki popełniały błędy (17:8). Dominacja policzanek w każdym elemencie nie podlegała dyskusji, po ataku Martyny Czyrniańskiej różnica wynosiła aż 11 punktów (21:10). Mistrzynie Polski po zbiciu wracającej po urazie Łukasik miały już piłki setowe, a po chwili punktową zagrywką Naiane Rios zakończyły seta.

Po autowym ataku Pinter oraz udanym zbiciu Brakocević-Canzian w drugim secie było 4:0 dla Chemika. Przyjezdne zdobyły dwa oczka z rzędu, ale kiedy udanie atakowała Milenković było już 7:2. Węgierkom trudno było skończyć jakikolwiek atak, były podbijane przez rywalki i nadziewały się na kontrę lub blok (15:3).  Dobrze zagrywką pracowała także Agnieszka Kąkolewska. Policzanki spokojnie kroczyły do zwycięstwa, udanie atakowała Martyna Czyrniańska (18:6). Nie przeszkodził w tym nawet autowy atak młodej przyjmującej, która otrzymywała sporo piłek od Marleny Kowalewskiej w tej części seta, bo po chwili się poprawiła, dołożyła także zagrywkę (19:8, 21:10). Punktowała także Agnieszka Kąkolewska (22:11).  Kolejnego jednostronnego seta zakończył atak Marty Pol.

Początek trzeciej partii był wyrównany, ale po bloku Milenković policzanki odskoczyły na 4:2, a kiedy udanie atakowały Połeć i Milenković, było już 7:3. Chemik pokazywał swą moc w ataku, nie dając rywalkom większych szans w obronie (8:4).  Po zbiciu Jovany Brakocević-Canzian było już 13:8. Do tego w ataku pomyliły się Radosova i Vasileva (15:8). Udany blok policzanek dał już wynik 19:11. Mistrzynie Polski pewnie zmierzały po zwycięstwo (22:13), czujnie grały na siatce. Po ataku Martyny Łukasik były już piłki meczowe dla podopiecznych Jacka Nawrockiego (24:14), a w kolejnej akcji ta sama zawodniczka zakończyła mecz.

Grupa Azoty Chemik Police – Fatum Nyiregyhaza 3:0
(25:11, 25:13, 25:14)

Składy zespołów:
Chemik: Kowalewska (2), Kąkolewska (10), Brakocević-Canzian (13), Wasilewska (7), Czyrniańska (8), Milenković (9), Stenzel (libero) oraz Rios (1), Połeć (4), Łukasik (4), Lipska (1), Pol (1), Żurawska (libero)
Fatum: Vasileva (8), Machado, Pinter (4), Radosova (8), Laszlop, Vaida (5), Toth F. (libero) oraz Bodovics, Dekany (2), Glavinić (1), Toth D. (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. E Ligi Mistrzyń

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę