Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Chemik Police bezwzględny dla VK UP Ołomuniec

LM K: Chemik Police bezwzględny dla VK UP Ołomuniec

Grupa Azoty Chemik Police wygrała swój trzeci mecz w Lidze Mistrzyń. Policzanki pokonały bez straty seta czeską  ekipę z Ołomuńca 3:0 i wciąż mają szanse na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Aby się tak stało muszą wygrać dwa kolejne mecze za trzy punkty.

Mecz dobrze rozpoczęły siatkarki Chemika, które po błędzie przeciwniczek zdołały wyjść na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Chwilę później siatki dotknęła jednak Iga Wasilewska, przez co wynik szybko uległ wyrównaniu. Czeski zespół nie zdołał mimo wszystko wyjść na prowadzenie i po punktowej zagrywce Martyny Grajber tracił już aż pięć oczek (5:10). Na tym policzanki nie poprzestały i dzięki swoim skutecznym atakom jedynie umacniały się na prowadzeniu. Siatkarki z Czech nie pomagały sobie za to popełniając błędy własne, które coraz bardziej przybliżały ich przeciwniczki do wygranej w pierwszej odsłonie (7:18). W końcówce świetnie w grze na siatce spisywała się jeszcze Agnieszka Kąkolewska i po chwili to Chemik Police triumfował po udanym ataku Martyny Grajber (25:12).

Od skutecznych bloków Chemika Police rozpoczął się set numer dwa. Do tego doszedł jeszcze atak w siatkę Katariny Pilepić i policzanki miały już czteropunktową przewagę. Odważnie grały jednak Czeszki, dzięki czemu zdołały zmniejszyć dystans między drużynami do zaledwie jednego oczka (8:9). Do tego doszedł jeszcze as serwisowy Michaeli Bjarregard-Madsen i wynik wskazał na remis. Zaraz potem punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła także Katerina Valkova i to VK UP Ołomuniec znalazł się na prowadzeniu w tej partii (13:11). Policzanki nie zamierzały się jednak poddawać i dzięki skutecznej grze Igi Wasilewskiej to one miały o jedno oczko więcej. Emocji w końcówce mimo wszystko nie brakowało, gdyż po błędzie w ataku polskiej drużyny to znowu ich przeciwniczki były o punkt lepsze (19:20). W decydującym momencie policzankom udało się jednak popracować blokiem i ostatecznie to one mogły się cieszyć ze zwycięstwa w kolejnej partii (25:23).

Blok policzanek dobrze funkcjonował także i w trzeciej partii, dzięki czemu od razu wyszły one na dwupunktowe prowadzenie. Zaraz potem zagrywką sprawiła problemy przeciwniczkom Martyna Łukasik, co powiększyło dodatkowo przewagę Chemika (7:3). To zmotywowało siatkarki z Polic, które dzięki swoim skutecznym atakom wypracowały sobie miażdżącą przewagę w tym secie (12:5). Uległa ona zmniejszeniu dopiero, gdy przyjezdne popracowały blokiem i zdobyły dzięki skutecznej grze w tym elemencie aż trzy punkty z rzędu. Policzanki zdołały jednak przerwać tę serię i w końcówce to one były znacznie bliżej wygranej (20:15). Świetnie spisywała się jeszcze Agnieszka Kąkolewska i po chwili to Chemik triumfował w całym meczu po ataku Martyny Łukasik (25:17).
MVP: Jovana Brakocević

VK UP Ołomuniec (CZE) – Grupa Azoty Chemik Police (POL) 0:3
(12:25, 23:25, 17:25)

VK UP: Bjerregard-Madsen (2), Pilepic (11),  Nova (8), Stumpelova (8), Valkova (3), Schlegel-Mosegui (8), Zilberman (libero) oraz Lazarkova, Kneiflova (1), Smidova i Kulova (libero)
Chemik: Grajber (9), Kowalewska (3), Kąkolewska (11), Brakocevic-Canizan (13), Wasilewska (8), Strantzali (7), Maj-Erwardt  (libero) oraz Baijens (4), Łukasik (8), Mędrzyk (1), Bałdyga i Żurawska (libero)