Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Allianz Stuttgart pokonał Dinamo, Fenerbahce miało kłopoty

LM K: Allianz Stuttgart pokonał Dinamo, Fenerbahce miało kłopoty

W drugim dniu turnieju w Treviso za trzy punkty swoje mecze ponownie wygrały Imoco Conegliano i Fenerbahce Stambuł, chociaż turecki zespół miał niespodziewane problemy ze słoweńskim Calcitem Kamnik. W grupie D w Stambule Allianz Stuttgart wygrał po tie-breaku z Dinamem Moskwa, z kolei Eczacibasi w trzech setach rozprawiło się z Lokomotiwem Kaliningrad.

Nie było niespodzianki w drugim dniu turnieju grupy B Ligi Mistrzyń w Treviso, chyba, że za taką uznamy postawę Calcitu Kamnik, który postawił się Fenerbahce. Imoco Volley bez problemu po raz drugi wygrało bez straty seta, tym razem pewnie pokonując francuski VB Nantes.

Włoska drużyna wygrała w trzech szybkich setach do 19, 11 i 16 i nawet przez moment jej wygrana nie była zagrożona. Drugiego seta Imoco rozpoczęło od prowadzenia 8:1, potem przewaga gospodyń wzrosła do ponad 10 punktów. Świetny mecz zaliczyła Paola Egonu, która zdobyła dla zwycięskiej drużyny 20 punktów, 15 na swoim koncie miała Amerykanka McKenzie Adams. Joanna Wołosz kierowała grą swojej drużyny przez cały mecz, kończąc jedną akcje skutecznym atakiem.

Niespodziewanie sporo więcej emocji przyniósł drugi mecz tego dnia pomiędzy Fenerbahce Stambuł i słoweńskim Calcitem Kamnik. Pierwszą partię zespół turecki wygrał dość gładko do 16, jednak w drugim zaczęły się kłopoty podopiecznych trenera Zorana Terzića. Calcit przejął inicjatywę w połowie seta, wychodząc na prowadzenie, a w końcówce Fenerbahce przegrywało już 15:21 i nie zdołało dogonić rywalek. Calcit wygrał do 20 niespodziewanie wyrównując stan spotkania, ale stracił również Anę Mariję Vovk, która doznała groźnie wyglądającej kontuzji. Początek trzeciej partii również należał do Słowenek, któe do samego końca walczył z tureckim zespołem jak równy z równym. Fenerbahce dopiero w końcówce przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrywając tego seta 26:24 ponownie objęło prowadzenie w meczu. W czwartej partii drużyna ze Stambułu nie miała już problemów i wygrała całe spotkanie 3:1.Aż 29 punktów w tym meczu dla swojego zespołu zdobyła Bahar Toksoy Guidetti, w drużynie Calcitu 20 punktów na swoim koncie miała Olivera Brulec Kostic.

Nantes VB (FRA) – Imoco Conegliano (ITA) 0:3
(19:25, 11:25, 16:25)

Fenerbahce Stambul (TUR) – Calcit Kamnik (SLO) 3:1
(25:16, 20:25, 26:24, 25:17)

W kolejnym meczu grupy D w Stambule nie przestaje zadziwiać Allianz MTV Stuttgart. Niemiecki zespół przegrał w pierwszym meczu z Eczacibasi dopiero po tie-breaku, w środę stoczył kolejny zacięty i tym razem wygrany bój z Dinamem Moskwa. Pierwszego seta podopieczne trenera Erika Reitsmy wygrały po zaciętej walce na przewagi 29:27, w drugim jednak zostały rozbite przez rosyjski zespół do 13. Również trzeci set tego spotkania padł łupem rosyjskiego zespołu, w którym wyróżniały się Natalia Gonczarowa (16 pkt.) i Natalia Pereira (19 pkt.).

Kolejny set rozpoczął się świetnie dla zespołu ze Stuttgartu, który szybko wyszedł na prowadzenie 8:2 i powiększał swoją przewagę. W efekcie niemiecka drużyna pewnie i wysoko wygrała do 14, doprowadzając do tie-breaka. W nim Allianz wygrał 15:11 i zapisał na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzyń w tym sezonie. Niewątpliwie mocno przyczyniły się do niego Krystal Rivers, która zdobyła 25 punktów oraz Michaela Mlejnkova, która zdobyła dwa punkty mniej. Co ciekawe oba zespoły miały rywalizować w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń, do rywalizacji jednak nie doszło, a obie drużyny znalazły się w fazie grupowej dzięki wycofaniu się jednego z rywali.

W drugim środowym meczu tej grupy Eczacibasi Stambuł pokonało w trzech setach Lokomotiw Kaliningrad, wysuwając się na czoło tabeli z pięcioma punktami na koncie. W pierwszym secie przewaga gospodyń była wyraźna i zdecydowana, w pozostałych dwóch Lokomotiw prowadził wyrównaną walkę, przegrywał jednak końcówki. W zespole prowadzonym przez trenera Marco Mottę najwięcej punktów zdobyły Chiaka Ogbogu (14) oraz Tijana Bosković (13).

Dinamo Moskwa (RUS) – Allianz MTV Stuttgart (GER) 2:3
(27:29, 25:13, 25:22, 14:25, 11:15)

Lokomotiw Kaliningrad (RUS) – Eczacibasi Stambuł (TUR) 0:3
(17:25, 22:25, 22:25)