Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM M: Dwa złote sety i dwie polskie drużyny w półfinale

LM M: Dwa złote sety i dwie polskie drużyny w półfinale

fot. cev.eu

Po rewanżowych meczach ćwierćfinałowych polscy kibice mają powody do radości, bo w półfinale zagra zarówno Jastrzębski Węgiel, jak i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Szczególnie mistrz Polski miał trudną przeprawę, bo musiał rozgrywać złotego seta. Stawkę półfinalistów uzupełniły Sir Safety Perugia i Halkbank Ankara.

Problemów z przypieczętowaniem awansu do półfinału nie miał Jastrzębski Węgiel, który u siebie rozbił VfB Friedrichshafen, tylko w jednym secie pozwalając rywalom dobrnąć do granicy 20 punktów. Nie mieli oni siatkarskich argumentów, a po własnych błędach oddali prawie seta gospodarzom. Ci z kolei 12 razy punktowali w bloku, a ze skutecznością w ataku na poziomie ponad 50% kontrolowali wynik. Trener Mendez dał pograć praktycznie wszystkim zawodnikom, a najczęściej punktował Tomasz Fornal (10 oczek). Wśród pokonanych wyróżnił się Tim Peter, a Michał Superlak zakończył mecz z 6 skutecznymi atakami (40% skuteczności). Na boisku pojawił się też Mateusz Biernat, ale nie punktował, a więcej o tym meczu można przeczytać tutaj.Znacznie więcej emocji było w Trydencie, gdzie Itas Trentino walczył z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Goście prowadzili już 2:1, ale gospodarze nie odpuścili. Matej Kazijski na spółkę z Alessandro Michieletto (zdobyli łącznie 51 punktów) pozwolili im odwrócić losy meczu i triumfować w tie-breaku. Na szczęście od początku złotego seta to ZAKSA dyktowała warunki gry, a kluczowym elementem był blok, którym łącznie aż 19 razy zatrzymywała rywali. Jej liderem był Łukasz Kaczmarek, który zgromadził na koncie 27 oczek, a więcej o tym spotkaniu można przeczytać tutaj.

Trudną przeprawę u siebie miała Sir Safety Perugia, która męczyła się z Berlin Recycling Volleys. Zanosiło się nawet na złotego seta, bo goście prowadzili już 2:1, ale gospodarze zachowali chłodną głowę, a przewaga na siatce pozwoliła im triumfować w tie-breaku. Berlińczykom nie pomogło 23 punktów Marka Sotoli, a we włoskiej ekipie prym wiedli Wilfredo Leon i Ołeh Płotnycki, którzy zdobyli po 18 oczek. Polski zawodnik popisał się 3 asami, 4 blokami, a w ataku uzyskał ponad 40% skuteczności. Dodatkowo zagrywkę rywali przyjmował 14 razy i nie popełnił błędu. Kamil Semeniuk wchodził na zmiany. Skończył 1 z 5 ataków, a w przyjęciu popełnił 2 błędy. Na krótkiej zmianie wśród gości pojawił się też Adam Kowalski.  

Cucine Lube Civitanova u siebie odrobiła straty poniesione w Ankarze. Halkbank dzielnie walczył, ale tylko w trzecim secie zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, a to było zbyt mało. W efekcie o losach rywalizacji musiał zadecydować złoty set. W nim goście popełnili tylko 2 błędy i punktowali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, dzięki czemu dość niespodziewanie wyeliminowali Cucine z dalszej rywalizacji. We włoskiej ekipie dwoił się i troił Ivan Zaytsev, ale jego 32 oczka nie pomogły gospodarzom. Po drugiej stronie siatki odpowiadał Nimir Abdel-Aziz, który zakończył mecz z 26 punktami na koncie i wspierany przez Thomasa Jaeschke poprowadził Halkbank do półfinału.

W walce o finał Jastrzębski Węgiel zmierzy się z Halkbankiem Ankara, a Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie Sir Safety Perugia. Pierwsze mecze półfinałowe odbędą się pod koniec marca, a rewanże tydzień później (4 – 6 kwietnia).

Zobacz również:
Wyniki fazy ćwierćfinałowej Ligi Mistrzów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę