Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Chemik Police przed szansą drugiego zwycięstwa nad ZOK Ub

LM: Chemik Police przed szansą drugiego zwycięstwa nad ZOK Ub

Przed siatkarkami Grupy Azoty Chemik Police 4. kolejka rozgrywek Ligi Mistrzyń. Mistrzynie Polski zmierzą się w Szczecinie z serbskim ZOK Ub. W pierwszym meczu tych drużyn policzanki zwyciężyły 3:1. Po trzech kolejkach zespół trenera Jacka Nawrockiego zajmuje 2. miejsce w grupie, ustępując A.Carraro Imoco Conegliano. Zespół z Serbii plasuje się na trzeciej pozycji.

Do meczu w europejskich pucharach Grupa Azoty Chemik Police przystąpi po ligowej porażce z ŁKS-em Commercecon Łódź. Mistrzynie Polski wygrały w Łodzi co prawda pierwszego seta, ale w kolejnych musiały uznać wyższość gospodyń. Tym bardziej w spotkaniu z ZOK Ub siatkarki z Polic będą chciały zaprezentować swoją najlepszą dyspozycję.

Jak podkreślają w Policach, do meczu z serbskim rywalem zespół podejdzie w pełnym skupieniu, bowiem pierwsze spotkanie nie należało do najłatwiejszych. Już w pierwszym secie zawodniczki ZOK Ub postawiły się polskiej ekipie. Długo trwała wyrównana walka i dopiero w końcówce Chemik odskoczył na kilka punktów. Podrażnione gospodynie w drugiej partii narzuciły swój styl gry, szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie i ostatecznie wygrały do 18, wyrównując stan meczu. W trzecim secie ponownie byliśmy świadkami wyrównanej walki. Policzanki wygrały do 20, jednak zadecydowała o tym dopiero końcówka. W czwartej odsłonie polski zespół postawił kropkę nad i, inkasując komplet punktów. – Ten mecz był tak nieprzewidywalny i tak bardzo nie układał się po naszej myśli, że cieszę się, że już jest koniec – powiedziała po tym spotkaniu Marta Pol. – Trzeba jasno sobie powiedzieć, że zagraliśmy o wiele słabiej, niż się spodziewaliśmy, na pewno poniżej naszych oczekiwań. Jak wiemy historia już wielokrotnie pokazała, że nie należy lekceważyć nikogo i tak też było w tym spotkaniu – skomentował drugi trener policzanek Marek Mierzwiński.

Najlepszą punktującą Chemika w tamtym spotkaniu była Martyna Łukasik, która zdobyła 19 „oczek”. 18 punktów dołożyła środkowa Agnieszka Kąkolewska, zaś 15 Martyna Czyrniańska. Policzanki w rewanżu z pewnością będą liczyć na większy dorobek punktowy Jovany Brakocević-Canzian, która w meczu wyjazdowym wywalczyła 12 „oczek”.

W ekipie ZOK Ub najczęściej atakowała Ljubica Kecman, jednak na 34 ataki tylko 10 zakończyła punktem i zanotowała zaledwie 29% skuteczności. Najlepiej punktującą siatkarką serbskiego zespołu była Nikolina Lukić (14 „oczek”), a kroku próbowała dotrzymać jej Sara Pavlović (12 pkt.).

Do spotkania w Szczecinie ZOK Ub przystąpi po całkiem sporej przerwie od meczów ligowych. Ostatni rozegrały bowiem 25 grudnia, pokonując 3:2 przedostatniego w tabeli Spartaka Subotica. Aktualnie ZOK Ub plasuje się na 4. miejscu w tabeli serbskiej ekstraklasy.

Być może w ekipie Chemika Police na parkiecie zobaczymy już Dani Drews, która dołączyła do zespołu kilka dni temu. Początek meczu 20 stycznia zaplanowano na godzinę 18:00.