Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

LM: 35 męskich i 28 żeńskich klubów gotowych do rywalizacji

fot. cev.eu

Rekordowe 197 drużyn z 36 federacji narodowych zgłosiło się do udziału w nadchodzącej edycji europejskich pucharów. To ponad 30 drużyn więcej niż w poprzednim sezonie. W Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) nie ukrywają zadowolenia, że mimo problemów, które przyniosła pandemia, kluby siatkarskie ze Starego Kontynentu wciąż chcą ze sobą rywalizować na arenie międzynarodowej. 

Do najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach – CEV Champions League Volley – zgłosiło się 35 męskich i 28 kobiecych drużyn. Wśród nich zobaczymy w sumie 5 drużyn z Polski: Jastrzębski Węgiel, Grupę Azoty Kędzierzyn-Koźle, Vervę Warszawa Orlen Paliwa, Grupę Azoty Chemik Police i Developres SkryRes Rzeszów.W rywalizacji mężczyzn zmierzą się drużyny aż 26 federacji narodowych, w tym nowe zespoły, jak estoński Bigbank Tartu, hiszpański CDV Guaguas Las Palmas, słoweński OK Merkur Maribor, austriacki UVC Holding Graz, bułgarski Hebar Pazardzhik i słowacki Rieker UJS Komarno. Zainteresowanie męskim turniejem jest tak duże, że zaowocowało dodaniem do programu rundy wstępnej.

Drużyny z 20 krajów zarejestrowały się do udziału w Lidze Mistrzyń, a wśród nich debiutanci, w tym turecki THY Stambuł, Vero Volley Monza z Włoch, Fatum Nyiregyhaza z Węgier, szwajcarski Viteos Neuchatel UC, ZOK Ub UB z Serbii, CV Gran Canaria z Hiszpanii i Olympiacos Pireus z Grecji.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, drużyny rozpoczną rywalizację w rundach eliminacyjnych lub w fazie grupowej, w zależności od pozycji ich federacji narodowej w najnowszym rankingu CEV Champions League.

Losowanie fazy grupowej odbędzie się w połączeniu z Europejską Galą Siatkówki zaplanowaną na 24 września 2021 r. w Lublanie. Tytułów mistrzowskich będą bronić Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle i A. Carraro Imoco Conegliano.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę