Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > ŁKS zwycięski w Poczdamie

ŁKS zwycięski w Poczdamie

fot. Michał Szymański

ŁKS Commercecon Łódź nie próżnuje i w czwartek zmierzył się z SC Poczdam. Podopieczne Alessandro Chiappiniego triumfowały nad niemieckim zespołem 3:1. Liderkami łódzkiej ekipy były Lana Scuka oraz Julita Piasecka. 

ŁKS Commercecon Łódź zmierzył się w Poczdamie z miejscowym SC. Ciekawostką w tym spotkaniu był występ łódzkich libero po obu stronach siatki. Z powodu braku na razie zawodniczek na tej pozycji w niemieckim zespole, ŁKS „wypożyczał” jedną libero Niemkom.Łodzianki szybko objęły prowadzenie 4:0 i trener Guillermo Naranjo Hernández od razu zareagował przerwą dla swojego zespołu. Przyniosło to spodziewany efekt, bo już po chwili na tablicy widniał remis 4:4. Od tego momentu gra się wyrównała i przez dłuższy czas żaden z zespołów nie potrafił „oderwać się” od rywala. Dwupunktową przewagę poczdamianki osiągnęły, kiedy w rolę challenge wcieliła się Valentina Diouf przyznając się do bloku i sędzia zmienił decyzję na 16:14 dla gospodyń. Po kolejnej przegranej akcji na wzięcie czasu zdecydował się Alessandro Chiappini. Już w pierwszym secie swoją szansę na grę dostała młoda rozgrywająca Martyna Łyżwa i Anastasiia Hryszczuk, które zmieniły Angelikę Gajer i Valentinę Diouf. Skupione gospodynie nie pozwoliły się jednak rozwinąć łodziankom i wygrały pierwszego seta 25:21.

Drugą partię od mocnego uderzenia rozpoczęły poczdamianki, które wysforowały się na 5:1. Łodzianki nie skontrowały dobrego początku rywalek i przewaga gospodyń się utrzymywała. Po nieco szczęśliwym asie po taśmie, zespół z Poczdamu prowadził już 13:6. To był moment, w którym ŁKS w końcu poczuł się rozdrażniony i osiem kolejnych akcji rozstrzygnął na swoją korzyść, wychodząc na prowadzenie 14:13, a po asie Aleksandry Gryki osiągnął dwupunktową przewagę 16:14. Prowadzenie Wiewiór wzrosło do trzech punktów po punktowej zagrywce Julity Piaseckiej (20:17). Gospodynie nie miały wiele do powiedzenia już do końca seta i łodzianki doprowadziły do wyrównania w meczu (25:22).

Trzecią odsłonę nieco lepiej zaczęły podopieczne trenera Chiappiniego (5:3), ale gra była wyrównana i wkrótce taki był też wynik (8:8). Łodzianki chciały się jednak dobrze pokazać na niemieckiej ziemi, a ich skuteczna gra blokiem pozwoliła osiągnąć przewagę 14:10. Hiszpański trener ekipy z Poczdamu zdecydował się wziąć  czas. Po nim skutecznie przechodzącą piłkę zgasiła Diouf i przewaga ŁKS-u urosła do pięciu punktów i dalej rosła (18:11). Trener Chiappini znów dał szansę gry młodym zawodniczkom, ale przy 19:15 powrócił do ustawienia z Gajer i Diouf. W końcówce gospodynie powalczyły o zmniejszenie strat, ale całości nie udało im się odrobić i przegrały 21:25.

Kolejnego seta znów minimalnie lepiej otworzyły łodzianki (5:3). Przez chwilę poczdamianki trzymały się zaraz za plecami Wiewór, ale polskie siatkarki były zdeterminowane, żeby zakończyć ten mecz w czterech setach i z minuty na minutę się rozkręcały, osiągając przewagę 16:10. Łodzianki nie zwalniały tempa i nawet kilka udanych akcji poczdamianek nie wybiło ich z rytmu na długo (21:18) i ostatecznie dowiozły prowadzenie do końca, wygrywając cały mecz 3:1.

SC Poczdam – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(25:21, 22:25, 21:25, 27:29)

Sklady zespołów:
SC Poczdam: Savić (13), Jasper (10), Leweling (10), Nameth (17), Cekulaev (8), Kirchhoff (libero) oraz van Aalen (3) i Viggars (2)
ŁKS: Gryka (11), Diouf (14), Dróżdż (4), Scuka (21), Piasecka (19), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryszczuk (2), Gajer (5), Łyżwa i Drabek (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę