Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > ŁKS wygrał kolejny sparing z Radomką

ŁKS wygrał kolejny sparing z Radomką

fot. Michał Szymański

Siatkarki TAURON Ligi rozpoczną swój sezon dopiero pod koniec października. Drużyny już sprawdzają swoją formę w sparingach. W sobotę ŁKS Commercecon Łódź ponownie zmierzył się z E.Leclerc Moya Radomką Radom. Podobnie jak dzień wcześniej spotkanie zakończyło się zwycięstwem łodzianek 3:1.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęły łodzianki, które po udanej kiwce Lany Scuki objęły prowadzenie 3:0. Radomianki przez chwilę skutecznie goniły, ale kiedy doszły na łodzianki na jeden punkt, Wiewióry znów odskoczyły i prowadziły 11:7. Ta przewaga utrzymywała się w dalszej części seta, a po autowym ataku Martyny Świrad i punktowej zagrywce Julity Piaseckiej powiększyła się o kolejne dwa punkty (17:11). W tym momencie trener Błażej Krzyształowicz zdecydował się na podwójną zmianę. Madison Bugg i Gozde Yilmaz zostały zastąpione przez Paulinę Zaborowską i Małgorzatę Jasek. Nie zmieniło to mocno obrazu gry, a pierwsze skrzypce na boisku grała Angelika Gajer, która najpierw skutecznie zablokowała rywalki, a później dołożyła punkt zagrywką (20:13). Szkoleniowiec Radomki postanowił poprawić przyjęcie, ściągając z boiska Janet Kalaniuvalu i desygnując w jej miejsce Renatę Białą. Ełkaesianki grały jednak cały czas swoje i bez problemu wygrały seta, którego pojedynczym blokiem na Yilmaz zakończyła Piasecka (25:14).Drugiego seta zespoły rozpoczęły w niemal niezmienionych składach. Jedyną korektą w zespole Radomki była zmiana Yilmaz na Jasek. Tym razem lepiej zaczęły radomianki, które po udanym bloku Justyny Łukasik objęły prowadzenie 4:0. Łodzianki szybki się obudziły i po asie serwisowym Natalii Dróżdż zmniejszyły stratę do jednego punktu (4:5). Radomianki nie dały się jednak dogonić i znów odskoczyły, a po skutecznym bloku Świrad na Piaseckiej prowadziły już 9:5. Odwrotnie niż w pierwszym secie tym razem to siatkarki trenera Krzyształowicza grały lepiej w obronie i kończyły kontry, utrzymując wysoką przewagę (14:9). Wiewióry w końcu zaczęły grać dokładniej i odrobiły część strat (14:16), zmuszając szkoleniowca Radomki do wzięcia przerwy. Po niej błąd dotknięcia siatki popełniły siatkarki gości, na co trener Krzyształowicz zareagował podwójną zmianą. Na parkiecie pojawiły się Zaborowska i Yilmaz w miejsce Bugg i Jasek. Rotacji w składzie dokonał też Alessandro Chiappini. Valentinę Diouf zmieniła Martyna Łyżwa, a w miejsce Angeliki Gajer weszła Anastasija Hryszczuk. Nie zagrzały one długo miejsca na boisku, bo po dwóch akcjach powróciły na parkiet podstawowe zawodniczki. Podobnie było w zespole Radomki. W końcówce ŁKS ponownie zaczął skutecznie gonić i kiedy zbliżył się na jeden punkt ponownie o czas poprosił Krzyształowicz. Udany blok Diouf na Białej doprowadził do remisu 22:22. Kiedy piłkę wybroniła Scuka, a kontrę skończyła Piasecka, piłkę setową miały Wiewióry, a na ostatni punkt w secie zamieniła ją zagrywką Dróżdż (25:23).

Trzecią partię ponownie lepiej zaczęły siatkarki ŁKS-u Commercecon, które tym razem rozpoczęły z Kingą Drabek na pozycji libero. Szybko osiągnęły przewagę 5:2. W szeregach Radomki również mogliśmy oglądać drugą libero Agnieszkę Adamek, tym samym również w drugim meczu trenerzy desygnowali do gry wszystkie swoje dostępne zawodniczki. Łodzianki grały konsekwentnie i trzymały trzypunktową przewagę (11:8), ale przytrafiały im się błędy jak zerwany atak Diouf, po którym Radomka zbliżyła się na jeden punkt (10:11) i poczuła swoją szansę. Po skutecznym bloku to właśnie siatkarki gości objęły prowadzenie 14:12 i trener Chiappini zmuszony był wziąć czas. Po nim gra się wyrównała i oba zespoły próbowały przełamać remisowy wynik. Pierwsze zrobiły to Wiewióry, które po błędzie przekroczenia linii środkowej przez zawodniczkę Radomki wygrywały 18:16. Wydawało się, że łodzianki dowiozą do końca przewagę, ale kilka błędów doprowadziło do remisu 22:22. Po ataku Jasek piłkę setową miały radomianki (24:23). Ta sama zawodniczka zakończyła tę partię, obijając ręce Diouf.

Czwarty set rozpoczął się od wyrównanej gry (6:6). Po asie serwisowym Gajer, Wiewióry wyszły na prowadzenie 10:8 i trener Krzyształowicz zdecydował się na wzięcie przerwy. Łodzianki kontynuowały jednak swoją dobrą grę i po ataku Piaseckiej prowadziły już`12:8. ŁKS utrzymywał przewagę, konsekwentnie dążąc do zwycięstwa. Przy 18:14 trener Chiappini po raz kolejny posłał na boisko młodą Martynę Łyżwę, a na pozycji atakującej znalazła się tym razem Lana Scuka. W tym momencie obudziły się siatkarki z Radomia, które zaczęły podbijać ataki ŁKS-u i doprowadziły do remisu 19:19. Akcję później szkoleniowiec ŁKS-u powrócił do ustawienia z Gajer i Diouf. Przy 23:21 dla łodzianek na podwójną zmianę zdecydował się z kolei trener Radomki, posyłając na boisko Zaborowską i Yilmaz. Turczynka w pierwszej swojej akcji w tym secie obiła blok łodzianek, ale po autowej zagrywce Białej piłkę setową miał ŁKS. Wykorzystał już pierwszą umieszczając w boisku przechodzącą piłkę (25:22).

ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:1
(25:14, 25:23, 23:25, 25:22)

Składy zespołów:
ŁKS: Gryka (6), Diouf (15), Dróżdż (7), Gajer (4), Scuka (8), Piasecka (18), Maj-Erwardt (libero) oraz Łyżwa, Hryszczuk (8) i Drabek (libero)
Radomka: Bugg (1), Kalaniuvalu (9), Świrad (7), Yilmaz (3), Murek (17), Łukasik (11), Strasz (libero) oraz Biała (1), Zaborowska, Jasek (13) i Adamek (libero)

Zobacz również:
Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę