Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > ŁKS i Radomka rozegrały w Łodzi sześć towarzyskich setów

ŁKS i Radomka rozegrały w Łodzi sześć towarzyskich setów

fot. Michał Szymański

Trzecia i czwarta drużyna minionego sezonu TAURON Ligi spotkały się w Łodzi na towarzyskim graniu. Mecz nie był rozgrywany w normalnym formacie, a cztery z sześciu rozegranych setów wygrał zespół z Radomia, a najwięcej punktów dla zespołu gości zdobyły Alexandra Lazić i Katarzyna Zaroślińska-Król. ŁKS nadal grał bez reprezentantek kraju, w Łodzi wciąż czekają na przyjazd Roberty Ratzke i Veroniki Jones-Perry.

Radomka przyjechała do Łodzi już z Zuzanną Efimienko-Młotkowską oraz Alexandrą Lazić. Obie uczestniczki mistrzostw Europy wyszły na boisko w pierwszej szóstce gości. W zespole ŁKS-u też już obecne były Klaudia Alagierska i Martyna Grajber, ale tylko ta druga pojawiła się na parkiecie i to tylko na chwilę.Trenerzy umówili się na rozegranie trzech pełnych setów oraz trzech tie-breaków do 15 punktów. Pierwszego seta lepiej zaczęły przyjezdne, jednak łodzianki szybko odrobiły straty i po asie serwisowym Kamili Witkowskiej już był remis 8:8. Radomianki znów jednak odskoczyły gospodyniom, po dwóch atakach Katarzyny Zaroślińskiej-Król było już 16:12 i łodzianki stanęły. Po skutecznym bloku na Ivnie Colombo Radomka miała piłkę setową przy stanie 24:17, ostatecznie wygrywając tę partię do 18.

Również drugiego seta podopieczne trenera Ricardo Marchesiego rozpoczęły bardzo dobrze (5:1) i znów dały się dogonić rywalkom (10:9). Po asie serwisowym Kamili Witkowskiej znów był remis (15:15), a gdy punkt z zagrywki zdobyła Angelika Gajer, ŁKS wyszedł na prowadzenie 17:16. W końcówce dzięki skutecznym atakom Alexandry Lazić radomianki znów odskoczyły na kilka punktów, jednak po ataku Ivny Colombo gospodynie doprowadziły do remisu 22:22. Potem przyjezdne skutecznie zatrzymały atakującą ŁKS-u i wygrały 25:22.

Na trzeciego seta łodzianki wyszły z Weroniką Sobiczewską w ataku i to po jej zbiciu gospodynie prowadziły już 5:2. Dobrze w bloku radziła sobie Joanna Pacak i przewaga podopiecznych trenera Michala Maska cały czas rosła (14:7). Przy stanie 19:13 dla rywalek trener Marchesi próbował jeszcze ratować seta prosząc o przerwę, jednak w końcówce ŁKS nie dał sobie odebrać wygranej. Po bloku Kamili Witkowskiej na Aleksandrze Wójcik było już 22:16, Radomka zdobyła jeszcze w końcówce kilka punktów, jednak atak Joanny Pacak zakończył seta wygraną łodzianek 25:22.

Po tych trzech setach zespoły zgodnie z umową rozegrały trzy sety do 15 punktów. W zespole Radomki na rozegraniu pojawiła się Aleksandra Szczepańska. Po dobrym początku łodzianek to przyjezdne odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 8:6. Trener Masek poprosił o czas, po którym ŁKS znów zaczął grać lepiej. Po asie serwisowym Julity Piaseckiej prowadził już 11:9, jednak Radomka doprowadziła do remisu 14:14. Potem w aut zaatakowała Katarzyna Zaroślińska-Król, a po chwili Joanna Pacak zakończyła seta wygraną ŁKS-u.

Piątego seta lepiej zaczęły siatkarki Radomki, które prowadziły już 7:4, ale coraz lepiej w ataku radziła sobie Pietra Jukoski, a po zbiciu Piaseckiej ŁKS wyszedł na prowadzenie 9:8 i… znów stanął. Radomka miała piłkę setową prowadząc 14:10, gospodynie wygrały wprawdzie trzy kolejne wymiany, ale o chwili Alexandra Lazić zakończyła tego seta wynikiem 15:13 dla Radomki. Podobnie wyglądał szósty set – po wyrównany początku przewagę miały ełkaesianki, po ataku Julity Piaseckiej prowadziły już nawet 10:7 i znów dały się dogonić. W zespole Radomki tym razem w głównej roli wystąpiła Renata Biała (11:10). W końcówce to również jej atak dał gościom piłkę setową przy stanie 14:13, a po chwili radomianki zatrzymały blokiem Jukoski i wygrały tego seta do 13.

ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc Moya Radomka 2:4
(18:25, 22:25, 25:21, 16:14, 13:15, 13:15)

Składy zespołów:
ŁKS: Pacak (13), Jukoski (10), Witkowska K. (15), Colombo (10), Gajer (4), Piasecka (13), Maj-Erwardt (libero) oraz Sobiczewska (12) i Grajber
Radomka: Zaroślińska-Król (22), Efimienko-Młotkowska (11), Alanko (2), Lazić (24), Moskwa (8), Marković (5), Witkowska A. (libero) oraz Szczepańska (1), Wójcik (10), Aelbrecht (7) i Biała (2)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę