Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > ŁKS pokonał beniaminka na turnieju w Białymstoku

ŁKS pokonał beniaminka na turnieju w Białymstoku

W drugim dniu turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego w Białymstoku ŁKS Commercecon Łódź zmierzył się z beniaminkiem TAURON Ligi, zespołem Roleski Grupa Azoty Tarnów. Tarnowianki po wygraniu pierwszego seta w kolejnych trzech musiały uznać wyższość grających w niepełnym składzie rywalek. Łodzianki w niedzielę zmierzą się jeszcze z BAS-em Białystok.

W sobotę w białostockiej hali rozegrano drugi mecz turnieju, w którym brązowe medalistki TAURON Ligi z poprzedniego sezonu zmierzył się z beniaminkiem z Tarnowa. Oba zespoły wystąpiły bez kadrowiczek przygotowujących się do mistrzostw świata (Witkowska, Górecka, Alagierska-Szczepaniak i Ratzke w zespole ŁKS-u, Beczewa w zespole Roleskiego), na środku siatki w zespole z Łodzi z konieczności wystąpiła przyjmująca Natalia Dróżdż. Spotkanie rozpoczęło się od świetnych zagrywek Nikoliny Lukić, po których zespół z Tarnowa prowadził już 6:1. Serię rywalek przerwała w końcu Valentina Diouf, a łodzianki dobrze grając blokiem odrabiały powoli straty, zmuszając trenera Marcina Wojtowicza do wykorzystania przerwy przy stanie 9:9. Gra się wyrównała i raz jedna, raz druga drużyna była na niewielkim prowadzeniu – tak do stanu 21:21. Potem tarnowianki odskoczyły rywalkom na dwa punkty i o przerwę poprosił trener Allesandro Chiappini. ŁKS doprowadził do wyrównania, jednak pierwszego seta wygrał beniaminek ekstraklasy wynikiem 25:23. Warto zauważyć, że łodzianki kończyły tego seta mając trzy juniorki na boisku.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej walki punkt za punkt (5:5), potem jednak łodzianki po dobrych zagrywkach Julity Piaseckiej odskoczyły rywalkom na pięć punktów. Podopieczne trenera Wojtowicza wykorzystując błędy ełkaesianek szybko jednak odrobiły straty (10:11), jednak nie mogły doprowadzić do remisu. Po ataku Piaseckiej ŁKS prowadził 15:12, a gdy atak Valentiny Diouf trafił w linie końcową było już 21:16. Zespół z Łodzi nie oddał już prowadzenia do końca i wygrał tego seta dość pewnie do 20.

Trzeciego seta nieco lepiej rozpoczęły tarnowianki (6:4), dobrze w ataku spisywały się Wiktoria Kowalska i Klaudia Świstek. Trener Chiappini poprosił o przerwę przy stanie 10:6 dla rywalek, ale ŁKS miał spory problem z zatrzymaniem szalejącej na siatce Gabrieli Ponikowskiej. Łodzianki miały jednak w swoich szeregach Valentinę Diouf i gdy zmniejszyły straty do dwóch punktów (11:13) o przerwę poprosił trener Wojtowicz. Po ataku Świstek beniaminek prowadził 17:14, potem 20:18, jednak siatkarki ŁKS-u w końcówce doprowadziły do remisu i po ataku Diouf wyszły na prowadzenie. Gra zespołu z Tarnowa kompletnie się posypała, a łodzianki wygrały te partią po siedmiopunktowej serii 25:20.

Idąc za ciosem łódzkie „Wiewióry” rozpoczęły kolejną odsłonę od prowadzenia 4:1, a po skutecznym ataku z środka Aleksandry Gryki o przerwę poprosił trener tarnowianek przy stanie 3:8. Po raz drugi Marcin Wojtowicz przerwał grę, gdy jego zespół miał siedem punktów straty (6:13) i nic nie wskazywało, by mógł sobie w tym secie poradzić z poprawnie grającymi łodziankami. ŁKS spokojnie kontrolował grę, po ataku Gryki prowadził już 17:11, a na boisku pojawiły się znów juniorki – Anastazja Hryszczuk i Natalia Wielgus. Tarnowianki zerwały się odrabiania strat i doprowadziły do remisu 19:19, ale to było wszystko, na co stać było zespół beniaminka w tym meczu. ŁKS przyspieszył w końcówce i wygrał tę partię po bloku Piaseckiej 25:20, a całe spotkanie 3:1. Po meczu wyróżnione w zespole z Tarnowa Klaudię Świstek, a w ŁKS-ie, Valentinę Diouf. Łodzianki w niedzielę w ostatnim meczu turnieju zmierzą się z pierwszoligowym BAS-em Białystok.

Roleski Grupa Azoty Tarnów – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(25:23, 20:25, 20:25, 20:25)

Roleski: Szczepańska, Ociepa, Gierasimowa, Marcyniuk, Lukić, Kowalska, Żurawska (libero) oraz Pawłowska (libero), Świstek, Łyczakowska i Ponikowska
ŁKS: Gajer, Diouf, Scuka, Piasecka, Gryka, Dróżdż, Maj-Erwardt (libero) oraz Hryszczuk i Wielgus

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.