Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > ŁKS Commercecon Łódź wygrał Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej

ŁKS Commercecon Łódź wygrał Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej

Od piątku do niedzieli w Mielcu trzy zespoły TAURON Ligi oraz Dresdner SC rywalizowały w XI Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej. Z zaledwie jednym przegranym setem turniej skończył ŁKS Commercecon Łódź i to on triumfował w całym memoriale. Na drugim miejscu uplasował się Dresdner SC, zaś podium uzupełniły siatkarki z Mielca.

Dwa czterosetowe mecze na otwarcie

W pierwszym spotkaniu tegorocznego memoriału Dresdner SC rywalizował z Developresem Bella Dolina Rzeszów. W pierwszym secie wygrały rzeszowianki. Siatkarki Developresu nie zdołały jednak pójść za ciosem i w kolejnych setach przegrywały. – Były momenty, gdzie graliśmy bardzo dobrze. Szkoda trzeciego seta. Dresdner też nie ma całej drużyny, ale grały dobrze – powiedział na łamach Polskiego Radia Rzeszów po spotkaniu trener Stephane Antiga. – Bardzo fajny sparing dla nas. Przegraliśmy, ale pracowaliśmy i to było pozytywne – dodał szkoleniowiec.

W drugim spotkaniu początek należał do gospodyń z Mielca. W kolejnych setach inicjatywę przejęły już łodzianki. Co prawda drugiego seta ŁKS wygrał dopiero 25:23, ale w kolejnych odsłonach mistrzynie Polski nie pozwoliły przekroczyć rywalkom bariery 20 punktów. – Wyszliśmy tutaj, żeby ten mecz wygrać, jasno to powiedzieliśmy. Ta gra  falowała i spadała, ale bardzo cieszy to, że po dwóch setach, które były różne w naszym wykonaniu a nasza gra była nierówna, dobudowaliśmy się i zaczęliśmy grać swoją, fajną siatkówkę – powiedział asystent trenera Chiappiniego Maciej Juszt.

Ciekawa rywalizacja w sobotę

W pierwszym z sobotnich meczów ŁKS bez większych problemów pokonał rzeszowianki. Tylko w pierwszym secie Developres zdobył 21 punktów, w kolejnych przegrałdo 19 i 18. – Wydaje mi się, że błędy szły seriami tak jak w poprzednim meczu. To jest to, nad czym musimy się trochę zastanowić, żeby w kolejnym meczu tego nie robić. Serie nie są fajne, zwłaszcza, że w ostatnim secie prowadziłyśmy. To jest rzecz, nad którą musimy pracować – podkreśliła Weronika Szlagowska. Znacznie więcej emocji przyniosło drugie spotkanie. Dresdner SC prowadził już 2:1, jednak mielczanki zdołały nie tylko doprowadzić do tie-breaka, ale również go wygrać. – Taka jest siatkówka. Jak nie wykorzystuje się swoich szans do zdobycia punktów i te piłki wpadają, to na tym poziomie traci się te punkty i tak tutaj było. Cieszę się, bo takie zwycięstwo jak to daje na pewno pewności a nam jej potrzeba – stwierdził trener Wiesław Popik.

ŁKS niepokonany

Niedzielną rywalizację w Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej otworzył pojedynek łodzianek z Dresdner SC. ŁKS Commercecon Łódź zdominował to spotkanie. W żadnym z setów rywalki nie były w stanie dotrzymać kroku mistrzyniom Polski. – Było przyjemnie. Może w pierwszym meczu z mielczankami jeszcze nie złapałyśmy tego rytmu, ale już mecze z rzeszowiankami i zespołem z Drezna wyglądały inaczej przede wszystkim jeśli chodzi o kwestie mentalne. To chyba było dla nas najważniejsze – skomentowała po spotkaniu Paulina Maj-Erwardt. Podobnie jak w sobotę, również w niedzielę ostatni mecz turnieju rozstrzygnął się dopiero po tie-breaku. Tym razem mielczanki mimo prowadzenia 2:1, przegrały mecz. Gospodynie turnieju nie pomagały sobie, popełniając błędy w decydujących momentach.

Nagrodę MVP turnieju odebrała siatkarka ŁKS-u – Anastazja Hryszczuk. – Grałyśmy z dosyć dobrymi drużynami. Myślę, że w każdym meczu musiałyśmy coś poświęcić. Możliwe że na samym początku turnieju ze Stalą Mielec ten pierwszy set musiał nam dać takiego kopniaka, żebyśmy zaczęły robić swoje i popełniać mniej błędów – przyznała siatkarka.