Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > ŁKS Commercecon zagra dwa mecze z Hapoelem w Łodzi

ŁKS Commercecon zagra dwa mecze z Hapoelem w Łodzi

fot. Bianka Sawoniuk

To już pewne. Działaczom ŁKS-u Commercecon udało się porozumieć z Hapoelem Kfar Saba i dwa mecze I rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzyń zostaną rozegrane w Łodzi. Dzięki temu brązowe medalistki mistrzostw Polski unikną kłopotliwej i czasochłonnej podróży do Izraela. Co ciekawe w łódzkiej hali ma zostać rozegrany również inny mecz kwalifikacji pomiędzy Allianz MTV Stuttgart a Minczanką Mińsk.

ŁKS Commercecon Łódź dostał od CEV szansę występu w kwalifikacjach do tegorocznej Ligi Mistrzyń. Aby dostać się do fazy grupowej tych rozgrywek łodzianki muszą pokonać dwóch rywali. Mecze mają być rozgrywane systemem mecz i rewanż.W losowaniu w I rundzie kwalifikacji los zetknął podopieczne trenera Giuseppe Cucariniego z Hapoelem Kfar Saba. Z punktu widzenia sportowego przeciwnik do najsilniejszych nie należy, ale takie losowanie oznaczało kłopoty dla łódzkiego klubu. Izrael bowiem od 18 marca zamknął granice dla obcokrajowców i trudno jest dostać się do tego kraju. W grę wchodziły specjalne pozwolenia od izraelskiego rządu, mecz na neutralnym terenie lub… dwa mecze w Łodzi.

Z taką propozycją działacze ŁKS-u wystąpili do Hapoelu tuż po losowaniu. Negocjacje ciągnęły się dość długo, w końcu rywale przystali na taką propozycję i przylecą do Łodzi na dwa spotkania. Pierwszy mecz w łódzkiej Sport Arenie zostanie rozegrany 22 września, we wtorek, rewanż dwa dni później – w czwartek. Zwycięzca tej rywalizacji zagra z zespołem, który okaże się lepszy w parze Calcit Kamnik (SLO) – Mladost Zagrzeb (CRO).

Co ciekawe również inny mecz kwalifikacji Ligi Mistrzyń może się odbyć w Łodzi. Trwają zaawansowane rozmowy, by w środę, 23 września, czyli pomiędzy meczami siatkarek ŁKS-u w Sport Arenie zmierzyły się drużyny Allianz MTV Stuttgart i Minczanki Mińsk. Rozegranie tego spotkania na neutralnym terenie może być konieczne ze względu na trudności w podróżowaniu dla obywateli obu krajów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved