Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > ŁKS Commercecon podjął decyzję w sprawie pucharów

ŁKS Commercecon podjął decyzję w sprawie pucharów

fot. cev.eu

Od kilku dni wiemy, że europejska federacja pod pewnymi warunkami dopuściła możliwość zgłoszenia do rozgrywek Ligi Mistrzyń dodatkowe zespoły, które ze względu na przedwcześnie zakończony sezon nie mogły walczyć o udział w tym pucharze. Aby móc znaleźć się w gronie drużyn grających o najbardziej prestiżowe europejskie trofeum klubowe należało spełnić określone warunki. W Polsce spełniały je Jastrzębski Węgiel wśród drużyn męskich, a ŁKS Commerceceon Łódź i Budowlani Łódź wśród kobiet.

Z racji zajęcia trzeciego miejsca w lidze, to właśnie ŁKS otrzymał w pierwszej kolejności rekomendację PZPS i propozycję zgłoszenia się do Ligi Mistrzyń. Klub dostał kilka dni na podjęcie decyzji. Wiemy już, że łódzki klub przesłał do polskiego związku odpowiedź pozytywną i wypełnił formularz zgłoszeniowy CEV, a tym samym potwierdził swoje uczestnictwo w LM.Dyrektor sportowy klubu Katarzyna Sielicka nie ukrywa, że klub jest zadowolony z takiego obrotu spraw i nie zastanawiał się długo nad podjęciem decyzji. – Liga Mistrzyń to najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe w Europie, więc nie ukrywaliśmy, że jesteśmy zainteresowani udziałem w nich. Dochodziły do nas sygnały, że z powodu pandemii może wystąpić taka sytuacja, że CEV będzie chciało dać szansę większej ilości zespołów. Rzeczywiście pojawiła się możliwość zgłoszenia, zatem  z niej skorzystaliśmy. Przez ostatnie dwa lata zespół zbierał europejskie doświadczenie, a nasi kibice byli jednym z najjaśniejszych punktów tych rozgrywek, więc chcemy to kontynuować. Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mogli uczestniczyć w tym prestiżowym wydarzeniu, tym bardziej, że ta szansa jest dla nas nagrodą za to, że zespół do ostatniego meczu ligowego walczył o jak najlepszą pozycję.

Póki co nie wiadomo jeszcze ile zespołów wystąpi w rundzie kwalifikacyjnej i od której rundy rozpocznie rywalizację ŁKS Commercecon.  Kalendarz rozgrywek europejskich wygląda następująco:

1. runda kwalifikacyjna – 22-24.09.2020 oraz 29.09-1.10.2020 (mecz i rewanż)
2. runda kwalifikacyjna – 6-8.10.2020 oraz 13-15.10.2020
3. runda kwalifikacyjna – 20-22.10.2020 oraz 27-29.10.2020
4. runda (faza grupa) – start 10-12.11.2020

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved