Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ŁKS Commercecon odebrał brązowe medale

ŁKS Commercecon odebrał brązowe medale

fot. PLS

We wtorek, 12 maja, po ponad dwóch miesiącach od swojego ostatniego meczu ligowego ŁKS odebrał wywalczone w sezonie 2019/2020 brązowe krążki. Medale odbierał prezes klubu Hubert Hoffman, były także siatkarki oraz przedstawiciele klubu. Wręczali je Paweł Zagumny – prezes PLS S.A., Jacek Kasprzyk – prezes PZPS oraz Wiesław Kozieł – pełnomocnik zarządu PLS.

Na świeżym powietrzu, podczas krótkiej uroczystości, drużyna otrzymała medale, dodatkowo w ręce kapitana zespołu Izabeli Kowalińskiej powędrował pamiątkowy puchar. Niestety, ze względu na pandemię nie można było świętować ani zorganizować bardziej okazałego przekazania medali. Mimo tego widać było, że drużyna oraz zarząd klubu są bardzo zadowolone z otrzymania symbolicznych nagród za trzecie miejsce w sezonie 2019/2020.

Jaka jest tajemnica naszego sukcesu? – mówi Hubert Hoffman, prezes ŁKS Commercecon Łódź. – Serce, tak mi się wydaje. Wszystkie osoby przychodzące do naszego klubu mają go w sercu, są bardzo zaangażowane w ŁKS. Tworzymy fajne zespoły i one dają radę później na boisku. Co czuję po takim zakończeniu rozgrywek, czy mam jakiś niedosyt? Nie, nic z tych rzeczy. Patrzmy realnie, sytuacja jest jak jest, wszystkich zaskoczyła. Cieszymy się z medalu, patrzymy w taki sposób, że teraz mamy już złoto, srebro i brąz w kolekcji – dodaje.

Szkoda, że ten sezon nie mógł się skończyć w normalny sposób – przyznaje Aleksandra Wójcik, przyjmująca ŁKS Commercecon Łódź. – Musimy to jednak zaakceptować i z radością przyjąć brązowe medale. Miałyśmy apetyty na coś więcej, nastawiałyśmy się na walkę w play-off, lecz z drugiej strony ten sezon miał dla nas różne odcienie, więc dziś cieszymy się z brązu. Marzymy także, by wszystko wróciło do normalności, czyli mogłybyśmy bez ograniczeń robić to, co kochamy – kończy.

Przypomnijmy, że ŁKS Commercecon Łódź powrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej w żeńskiej siatkówce cztery lata temu. W pierwszym sezonie beniaminek mógł być naprawdę zadowolony ze swojej gry. Ełkaesianki zajęły bowiem 6. miejsce. Ale najlepsze miało dopiero przyjść. Sezon 2017/2018 Łódzkie Wiewióry rozpoczęły z przytupem, wygrywając z rzędu aż 11 meczów. Wysoką formę utrzymały do końca, czego efektem był wielki sukces w postaci srebrnego medalu mistrzostw Polski.

W sierpniu 2018 roku ŁKS Commercecon Łódź przeprowadził się z Atlas Areny do nowo wybudowanej Sport Areny. Hala przy alei Unii Lubelskiej 2 przyniosła Wiewiórom wielkie emocje – udział w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, a w Lidze Siatkówki Kobiet tzw. łódzki finał MP. W rywalizacji z Grot Budowlanymi Łódź ekipa trenera Michala Maska triumfowała w trzech kolejnych meczach, zdobywając tym samym drugie w historii mistrzostwo kraju.

Sezon 2019/2020 nie był łatwy. Zespół zmagał się z wieloma problemami, a forma falowała. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Ełkaesianki zmierzyły się ze swoimi łódzkimi rywalkami. Było to bardzo ważne spotkanie przez fazą play-off. Jego wynik decydował bowiem o klasyfikacji przed ostatecznym bitwami o medale. Jak się później okazało, zadecydował również o ostatecznym rozstawieniu zespołów w sezonie. Wygraną 3:1 z Budowlanymi Łódź Łódzkie Wiewióry zapewniły sobie 3. miejsce w tabeli i ostatecznie brązowy medal mistrzostw Polski.

Tym samym w ciągu ostatnich trzech sezonów ŁKS Commercecon Łódź wywalczył trzy medale żeńskiej ekstraklasy.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved