Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Linus Weber wypożyczony do VfB Friedrihshafen, nowy atakujący w Berlinie

Linus Weber wypożyczony do VfB Friedrihshafen, nowy atakujący w Berlinie

Liga niemiecka, podobnie jak wiele innych boryka się z problemami finansowymi wywołanymi przez koronawirusa.  Trzy kluby już oficjalnie wycofały się z rywalizacji. Nie oznacza to jednak, że nie są dokonywane transfery.  Od lat czołowymi zespołami w Bundeslidze są Berlin Recycling Volleys i VfB Friedrichshafen.

Zespół ze stolicy kraju zakontraktował młodego brazylijskiego atakującego. Davy Silva urodził się w 1997 roku i mierzy 197 cm wzrostu, ostatnie sezony spędził w Minas Tênis Clube. Transfer Brazylijczyka oznacza, że z ekipą ze stolicy kraju na pewno pożegna się ktoś z pary Benjamin Patch/ Kyle Ensing. W zespole ma też być inny Brazylijczyk, grający na środku, Renan Michelucci. W zespole ma zostać rozgrywający Siergiej Grankin.VfB Friedrichshafen z kolei wypożyczy z zespołu z Mediolanu młodego reprezentanta Niemiec, Linusa Webera. 20-latek kontrakt z włoskim klubem ma do 2022 roku.  Inny z czołowych niemieckich zespołów, United Volleys Frankfurt stracił z kolei jednego ze swoich liderów, Tobiasa Kricka. Grał on w tym klubie od sezonu 2015/2016. Na razie jednak nie jest znana przyszłość 21-letniego środkowego.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved