Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ligi w Turcji zakończą sezon bez wyłonienia mistrza

Ligi w Turcji zakończą sezon bez wyłonienia mistrza

fot. fenerbahce.org

Zgodnie z informacjami tureckiej prasy w najbliższych dniach spodziewane jest ogłoszenie decyzji TVF w sprawie zakończenia rozgrywek ligowych w tym kraju. Turecka Federacja zdecydowała, że rozgrywki nie zostaną już wznowione i postanowiła zakończyć sezon. Tytuły mistrzowskie nie zostały przyznane, nie będzie też spadków z ekstraklasy. Zarówno żeńska jak i męska liga w przyszłym sezonie mają liczyć po 16 zespołów.

Wciąż nie znamy oficjalnej decyzji tureckiej federacji siatkówki (TVF) w sprawie przerwanego w marcu sezonu. Obie ligi zdołały dokończyć rundę zasadniczą, nie rozegrano jednak żadnego meczu play-off. Wśród drużyn męskich na pierwszym miejscu był prowadzony przez trenera Mariusza Sordyla zespół Fenerbahce Stambuł, w lidze żeńskiej najlepszy po rundzie zasadniczej był Vakifbank Stambuł.Decyzja, chociaż jeszcze oficjalnie nie ogłoszona, jest już znana. Ligi tureckiej nie wznowią rozgrywek, a sezon zostanie zakończony bez wyłonienia mistrz kraju. Nikt również nie spadnie z ekstraklasy – cztery drużyny, które miały walczyć o utrzymanie również nie zdążyły rozegrać żadnego spotkania. Decyzją TVF zespoły z zaplecza ekstraklasy, które miały walczyć o awans uzyskają jednak promocję i w przyszłym sezonie zarówno męska jak i żeńska ekstraklasa zostaną powiększone do 16 drużyn (obecnie 12). Awans do męskiej ekstraklasy uzyskają Solhan Spor, Afyon Belediye Yüntaş, Haliliye Belediye oraz TFL Altekma. Nowymi zespołami w ekstraklasie siatkarek będą Kale 1957 Spor Canakkale, Kuzeyboru Aksaray, Sariyer BLD Stambuł oraz Ilkbank Ankara.

Ranking po rundzie zasadniczej zdecyduje o udziale tureckich klubów w europejskich pucharach. Prawo gry w Lidze Mistrzów będą miały Fenerbahce Stambuł i Arkas Spor Izmir, w Pucharze CEV siatkarzy zagrają Galatasaray Stmabuł i Spor Toto Ankara, a w Challenge Cup Ziraat Bankasi Ankara. W Lidze Mistrzyń znajdzie się miejsce dla Vakifbanku Stambuł, Eczacibasi Stambuł i Fenerbahce Stambuł, w Pucharze CEV siatkarek zagra Galatasaray Stmabuł, a w Challenge Cup Atlasglobal Yesilyurt Stambuł. Dodatkowo w Pucharze Bałkanów wystąpią Halkbank Ankara (mężczyźni) oraz THY Stambuł (kobiety).

źródło: inf. własna, voleybolplus.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę