Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ligi w Turcji zakończą sezon bez wyłonienia mistrza

Ligi w Turcji zakończą sezon bez wyłonienia mistrza

fot. fenerbahce.org

Zgodnie z informacjami tureckiej prasy w najbliższych dniach spodziewane jest ogłoszenie decyzji TVF w sprawie zakończenia rozgrywek ligowych w tym kraju. Turecka Federacja zdecydowała, że rozgrywki nie zostaną już wznowione i postanowiła zakończyć sezon. Tytuły mistrzowskie nie zostały przyznane, nie będzie też spadków z ekstraklasy. Zarówno żeńska jak i męska liga w przyszłym sezonie mają liczyć po 16 zespołów.

Wciąż nie znamy oficjalnej decyzji tureckiej federacji siatkówki (TVF) w sprawie przerwanego w marcu sezonu. Obie ligi zdołały dokończyć rundę zasadniczą, nie rozegrano jednak żadnego meczu play-off. Wśród drużyn męskich na pierwszym miejscu był prowadzony przez trenera Mariusza Sordyla zespół Fenerbahce Stambuł, w lidze żeńskiej najlepszy po rundzie zasadniczej był Vakifbank Stambuł.Decyzja, chociaż jeszcze oficjalnie nie ogłoszona, jest już znana. Ligi tureckiej nie wznowią rozgrywek, a sezon zostanie zakończony bez wyłonienia mistrz kraju. Nikt również nie spadnie z ekstraklasy – cztery drużyny, które miały walczyć o utrzymanie również nie zdążyły rozegrać żadnego spotkania. Decyzją TVF zespoły z zaplecza ekstraklasy, które miały walczyć o awans uzyskają jednak promocję i w przyszłym sezonie zarówno męska jak i żeńska ekstraklasa zostaną powiększone do 16 drużyn (obecnie 12). Awans do męskiej ekstraklasy uzyskają Solhan Spor, Afyon Belediye Yüntaş, Haliliye Belediye oraz TFL Altekma. Nowymi zespołami w ekstraklasie siatkarek będą Kale 1957 Spor Canakkale, Kuzeyboru Aksaray, Sariyer BLD Stambuł oraz Ilkbank Ankara.

Ranking po rundzie zasadniczej zdecyduje o udziale tureckich klubów w europejskich pucharach. Prawo gry w Lidze Mistrzów będą miały Fenerbahce Stambuł i Arkas Spor Izmir, w Pucharze CEV siatkarzy zagrają Galatasaray Stmabuł i Spor Toto Ankara, a w Challenge Cup Ziraat Bankasi Ankara. W Lidze Mistrzyń znajdzie się miejsce dla Vakifbanku Stambuł, Eczacibasi Stambuł i Fenerbahce Stambuł, w Pucharze CEV siatkarek zagra Galatasaray Stmabuł, a w Challenge Cup Atlasglobal Yesilyurt Stambuł. Dodatkowo w Pucharze Bałkanów wystąpią Halkbank Ankara (mężczyźni) oraz THY Stambuł (kobiety).

źródło: inf. własna, voleybolplus.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved