Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Liga Narodów w zimie?

Liga Narodów w zimie?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jak podaje portal worldofvolley.com, nie tylko mistrzostwa świata czekają zmiany. FIVB zastanawia się bowiem nad tym czy nie zmienić terminu rozgrywania Ligi Narodów. Od lat ten turniej, wcześniej pod nazwą Ligi Światowej, a w przypadku pań – Grand Prix, rozpoczynał się w maju. Teraz światowa federacja chciałaby, aby rozgrywki odbywały się w zimie. 

Od lat Liga Narodów oznaczała początek sezonu reprezentacyjnego. Rozgrywki startowały w maju, kończyły w czerwcu. Zmieniał się format, zmieniały się drużyny, ale termin pozostawał ten sam. Teraz jednak FIVB ma pomysł, aby przenieść tę rywalizację na zimowe miesiące – grudzień i styczeń, co miałby wykreować kolejny telewizyjny produkt.Wiele federacji zgłosiło już swoje zastrzeżenia co do tego pomysłu. W siatkówce od lat istnieje podział sezonu na ten klubowy oraz reprezentacyjny. Owszem, zdarzały się turnieje rozgrywane w zimie, jednak w większości były do turnieje kwalifikacyjne do większych imprez niż Liga Narodów. Przeniesienie tych rozgrywek na zimę sprawiłoby, że w kalendarzu rozgrywek klubowych musiałaby pojawić się dłuższa przerwa.

źródło: worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę