Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Liga Narodów w 2021 roku w Gdańsku

Liga Narodów w 2021 roku w Gdańsku

fot. Klaudia Piwowarczyk

W przyszłym roku w Polsce odbędą się dwa turnieje Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. Wiadomo już, że gospodarzem jednego z nich będzie Gdańsk. Niebawem ma zostać ogłoszony gospodarz drugiego z turniejów.

W tym roku przez pandemię koronawirusa nie odbyły się rozgrywki Ligi Narodów. Władze FIVB są zdeterminowane, żeby zmagania w 2021 roku zostały rozegrane. W Polsce mają odbyć się dwa turnieje. Pierwszy w terminie 14-16 maja 2021 roku z udziałem Słowenii, Serbii i Włoch, ale jego gospodarz nie jest jeszcze znany. Drugi turniej ma zostać rozegrany w terminie 28-30 maja 2021 roku w Gdańsku, a rywalami biało-czerwonych będą reprezentacje Chin, Brazylii i Bułgarii.Gdańsk to nasz wieloletni sojusznik, a gdańska ERGO ARENA była miejscem wydarzeń siatkarskich najwyższej rangi: mistrzostw świata, mistrzostw Europy, Ligi Narodów. Niezmiennie służy też rozgrywkom klubowym PlusLigi – można przeczytać na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Na razie nie wiadomo jakie miasto będzie gościło reprezentację Polski w pierwszym turnieju, ale niebawem ma się to zmienić. – Jednocześnie informujemy, że finalizujemy rozmowy dotyczące Miasta-Gospodarza pierwszego z turniejów. Ze względu na pandemię kornawirusa te formalności nieco się przedłużyły – informuje PZPS, który jednocześnie odniósł się do dystrybucji biletów na Ligę Narodów. Na razie jest zbyt wiele niewiadomych, by podawać szczegóły.

Prosimy wybaczyć, ale ze względu na sytuację związaną z pandemią nie jesteśmy w stanie określić daty rozpoczęcia sprzedaży biletów na Siatkarską Ligę Narodów 2021. Informujemy jednocześnie, że wszystkie osoby, które postanowiły zachować bilety na tegoroczną, odwołaną Siatkarską Ligę Narodów otrzymają w niedługim czasie osobny komunikat drogą mailową – można przeczytać w komunikacie PZPS.

Przypomnijmy, że  oprócz dwóch turniejów w Polsce biało-czerwoni będą rywalizowali także w innych krajach. W dniach 21-23 maja mistrzowie świata zagrają w Rosji z gospodarzami, Australią i Stanami Zjednoczonymi. Z kolei w pierwszy weekend czerwca (4-6 czerwca) wystąpią w Japonii, gdzie zmierzą się z gospodarzami, Kanadyjczykami i Niemcami. Fazę interkontynentalną podopieczni Vitala Heynena zakończą we Francji (11-13 czerwca) spotkaniami z gospodarzami, Argentyną i Iranem. W przypadku awansu do turnieju finałowego (23-27 czerwca) biało-czerwoni polecą do Włoch.

źródło: opr. własne, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved