Strona główna » Liga Mistrzyń: Pary ćwierćfinałowe już bez tajemnic! Z kim zagra KS DevelopRes Rzeszów?

Liga Mistrzyń: Pary ćwierćfinałowe już bez tajemnic! Z kim zagra KS DevelopRes Rzeszów?

inf. własna

fot. SOPA Images Limited/Independent Photo Agency/Alamy Live News

Ćwierćfinały Ligi Mistrzyń zbliżają się wielkimi krokami. Poznaliśmy wszystkie pary 1/4 finału – w każdej znalazła się jedna drużyna, reprezentująca ligę turecką. KS DevelopRes Rzeszów o awans do Final Four zmierzy się z Eczacibasi Dynavit Stambuł.

Final Four w Stambule. Kto tam zawita?

Liga Mistrzyń wkracza w decydującą fazę. Wkrótce odbędą się mecze ćwierćfinałowe, które wyłonią cztery najsilniejsze zespoły. Te następnie awansują do Final Four, które po raz pierwszy od ośmiu lat odbędzie się w największym mieście Turcji – Stambule.

Zeszłoroczną edycję Ligi Mistrzyń zdominowały ekipy z Włoch. Podium wyglądało następująco: Prosecco Doc A.Carraro Imoco Conegliano, Savino Del Bene Scandicci oraz Numia Vero Volley Milano. Te trzy zespoły oraz trzy tureckie ze Stambułu, PGE Budowlani Łódź i KS DevelopRes Rzeszów tworzyły pary ćwierćfinałowe rozgrywkach 2024/2025.

Teraz już wiadomo, że skład tegorocznych ćwierćfinałów będzie niemal identyczny, jak przed rokiem. Jedynie zabraknie Łodzianek, natomiast odmianą będzie obecność Zeren Spor.

Turcja zdominowała

Independent Photo Agency/Alamy Live News

Drabinka ułożyła się w taki sposób, że w każdym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzyń 2025/2026 swoje przedstawicielki będzie miała Turcja. Nie będzie więc bratobójczego pojedynku, a szans na awans? Wiele.

Zeren Spor Ankara, który w barażach dwukrotnie (3:1, 3:0) pokonał SSC Palmberg Schwerin, trafił do pary z broniącym tytułu Imoco Conegliano. Będzie to więc trzecie spotkanie tych zespołów w tegorocznych pucharach, bowiem wcześniej rywalizowały ze sobą w grupie D. Włoski gigant automatycznie awansował do ćwierćfinałów po jej wygraniu. Komplet zwycięstw i tylko dwa przegrane sety to kapitalny dorobek – jedynie Fenerbahce Medicana Stambuł wypadło odrobinę lepiej pod względem ratio małych punktów.

Mistrz Polski kontra Magdalena Stysiak!

Jedynym polskim zespołem w ćwierćfinale jest KS DevelopRes Rzeszów, który zajął pierwsze miejsce w grupie E z bilansem pięciu zwycięstw i jednej porażki. Ze względu na zajęcie czwartej pozycji w klasyfikacji zwycięzców grup, Rzeszowianki najszybciej poznały swoje rywalki.

Wiadomo było bowiem, że spotkają się w 1/4 finału z piątą ekipą tego zestawienia, a został nią Eczacibasi Dynavit Stambuł. Dla polskich kibiców będzie to więc okazja do zobaczenia na żywo Magdaleny Stysiak, Ebrar Karakurt czy Elif Sahin w barwach tureckiej ekipy. Zanim jednak do tego dojdzie, pierwsze z dwóch spotkań odbędzie się na terenie Stambułu.

Savino Del Bene Scandicci rzutem na taśmę

SOPA Images Limited/Alamy Live News

Fenerbahce Medicana Stambułczekało na rozstrzygnięcie drugiego starcia fazy play-off, pomiędzy Savino Del Bene Scandicci i Igor Gorgonzola Novara. Z zaliczką do rewanżu przystępował ten drugi zespół, ale podopieczne Marco Gaspariego odwróciły losy meczu, a później zwyciężyły tzw. złotego seta. Klub Agnieszki Korneluk zmierzy się więc ze zwyciężczyniami zeszłorocznych Klubowych Mistrzostw Świata.

Ostatni z tureckich reprezentantów, czyli VakifBank Stambuł spotka się z brązowymi medalistkami zeszłorocznej edycji, czyli Numia Vero Volley Milano. Podopieczne Stefano Lavariniego w fazie play-off dwukrotnie wynikiem 3:0 rozprawiły się z greckim Olympiakosem Pireus.

Pierwsze mecze 1/4 finału odbędą się 11 marca o godzinie 18:00 czasu lokalnego. Spotkania rewanżowe zaplanowano na dokładnie tydzień później, czyli 18 marca o godzinie 18:00 czasu lokalnego.

Zobacz również:
Tak prezentują się pary ćwierćfinałowe Pucharu CEV. Zespół Fabiana Drzyzgi gra dalej!

PlusLiga