Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzów: Tak długi tie-break się nie zdarza, czyli zamieszanie z wynikiem

Liga Mistrzów: Tak długi tie-break się nie zdarza, czyli zamieszanie z wynikiem

W pierwszym meczu barażowym o ćwierćfinał Ligi Mistrzów pomiędzy Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Halkbankiem Ankara emocji nie brakowało. W czwartym secie Łukasz Kaczmarek otrzymał czerwoną kartkę, ale nie był to koniec „atrakcji”. W tie-breaku po ataku Daniela Chitigoi punkt zapisano na konto tureckiego zespołu i zamiast 8:6 dla ZAKSY widniał remis. Odkręcenie tej sytuacji trwało aż 17 minut, a całość zarejestrowały kamery telewizji Polsat Sport.

Po ataku Daniela Chitigoi przy stanie 7:6 piłka uderzyła w ręce Nimira Abdel-Aziza, a następnie wylądowała na aucie. Punkt dla kędzierzyńskiego zespołu był bezsporny. Obie drużyny po tej akcji gotowe były do zmiany stron. Tymczasem na tablicy, zamiast wyniku 8:6, pojawił się remis 7:7. A że atmosfera przez większość spotkania obfitowała w duże emocje, to ten błąd siłą rzeczy musiał wywołać gwałtowną reakcję.

Interweniować przy stoliku sędziowskim od razu chciał statystyk ZAKSY, jednak szybko został odprawiony, a sędziowie zapraszali obie ekipy na boisko. To spotkało się nie tylko ze sprzeciwem kędzierzyńskiego zespołu, ale również jego kibiców.

17 nerwowych minut

Finalnie rozwiązanie tej sytuacji zajęło sędziom aż 17 minut! Trzeba przyznać, że zamieszanie z wynikiem czasami się zdarza, czy to podczas meczów ligowych, czy pucharowych. Warto jednak dodać, że podczas spotkań CEV Ligi Mistrzów obsada sędziowska jest wyjątkowo duża. Stanowią ją bowiem nie tylko sędziowie główni oraz liniowi, ale również międzynarodowy sędzia rezerwowy. Współpracują oni zarówno z ekipą od wideoweryfikacji, jak również duetem protokolantów elektronicznych. Wydaje się zatem, że rozwiązanie sytuacji takiej, do jakiej doszło  w meczu ZAKSA – Halkbank, powinno trwać zdecydowanie krócej.

Zobaczcie sami, całość zarejestrowały kamery Polsatu Sport.

źródło: inf. własna, Polsat Sport