Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zespół z Bydgoszczy pierwszym półfinalistą

I liga M: Zespół z Bydgoszczy pierwszym półfinalistą

fot. Piotr Sumara - PLS

Zespół BKS VISŁA Bydgoszcz zgodnie z planem pokonał KPS Siedlce w drugim meczu ćwierćfinałowym 3:1 i tym samym pewnie awansował do półfinału TAURON 1. Ligi. Siatkarze KPS-u jedynie w trzeciej partii byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikiem, w pozostałych setach bydgoszczanie byli zdecydowanie lepsi od przeciwników. Nagrodę MVP otrzymał atakujący BKS-u Jewgienij Karpińskii.

Początek spotkania był wyrównany, jednak gdy Michal Masny zatrzymał Radosława Nowaka to bydgoszczanie objęli dwupunktowe prowadzenie (5:3). Kontra wykorzystana przez Jana Galabova, w połączeniu z błędami rywali i czujnością w bloku siatkarzy BKS-u powiększyły dystans (12:6). Po zatrzymaniu Jewgienija Karpińskiego siedlczanie zmniejszyli nieco straty (10:14), jednak tym samym chwilę później odpowiedział Janusz Gałązka, Galabov dołożył asa serwisowego i przyjezdni odbudowali przewagę (17:10). Gospodarze nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z przeciwnikiem, a do tego nie pomagali sobie błędami własnymi (13:22). Zwycięstwo gości przypieczętowała pomyłka Janusza Górskiego (25:15).W drugim secie dwa asy serwisowe z rzędu Mariusza Marcyniaka szybko dały przewagę bydgoszczanom (3:1). Gdy Galabov wykorzystał piłkę przechodzącą, a Gałązka kontrę dystans wzrósł (7:3). Blok Marcyniaka na Doboszu, a kilka akcji później atak Karpińskiego jeszcze bardziej umocnił przyjezdnych na prowadzeniu (11:5). Siedlczanie nie zamierzali się jednak poddać, po skutecznym uderzeniu Michała Wójcika i błędzie Masnego zniwelowali część strat, natomiast po asie serwisowym Górskiego tracili do rywali tylko dwa “oczka” (13:15). Inicjatywa pozostała po stronie BKS-u, który odbudował przewagę przy zagrywce Masnego (19:14). Nie oddał jej już do końca seta i chociaż skuteczne akcje zanotowali jeszcze Przemysław Kupka oraz Górski, bydgoszczanie cieszyli się z wygranej po kontrze w wykonaniu Gałązki (25:21).

W trzeciej partii ponownie jako pierwsi prowadzenie objęli goście po ataku Patryka Łaby oraz bloku Galabova na Mateuszu Kańczoku (3:1). Tym razem siedlczanie szybko wyrównali za sprawą asa serwisowego Górskiego (4:4). Od tego momentu na boisku toczyła się zacięta walka punkt za punkt, po obu stronach siatkarze dobre ataki przeplatali zepsutymi zagrywkami (13:13). Dopiero dwa bloki na Galabovie dały przewagę KPS-owi (18:15). Wtedy o czas poprosił trener Marcin Ogonowski, co chwilowo podziałało, bowiem bydgoszczanie zaraz po nim złapali kontakt punktowy (17:18). Nie zdołali jednak doprowadzić do wyrównania, kolejny as serwisowy Górskiego spowodował, że jego zespół odbudował dystans (21:18). Gospodarze nie pozwolili już wyrwać sobie zwycięstwa z rąk, a przypieczętował to punktowy serwis Wójcika (25:21).

Zagrania Karpińskiego i Galabova otworzyły czwartą odsłonę meczu, jednak po atakach duetu Kańczok-Wójcik było już po 2 i gra ponownie zaczęła toczyć się punkt za punkt (5:5). Uderzenie Łaby, a następnie kontra w wykonaniu Karpińskiego po raz kolejny pozwoliły przyjezdnym odskoczyć na dwa punkty (7:5). Sytuacja zmieniała się dynamicznie, siedlczanie to doprowadzali do wyrównania, to znów pozwalali rywalom na objęcie prowadzenia (8:11). Siatkarze po obu stronach zaczęli też popełniać sporo błędów w polu serwisowym, co sprzyjało BKS-owi w utrzymywaniu przewagi (16:13). Kontra wykorzystana przez Galabova powiększyła dystans i wszystko wskazywało na to, że bydgoszczanie nie wypuszczą już awansu do półfinału z rąk (18:14). Tak też się stało, atak Karpińskiego dał im piłki meczowe, a już pierwszą z nich wykorzystał Galabov (25:20).

MVP: Jewgienij Karpińskii

KPS Siedlce – BKS Visła Bydgoszcz 1:3
(15:25, 21:25, 25:21, 20:25)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Visły
awans do półfinału: BKS Visła Bydgoszcz

Składy zespołów:
KPS: Nowak (2), Kańczok (17), Strulak (2), Dobosz (2), Górski (13), Bereza (2), Waloch (libero) oraz Kupka (3), Pawlun, Szymański i Wójcik (9)
BKS: Gałązka (10), Marcyniak (5), Galabov (16), Karpińskii (20), Masny (2), Łaba (9), Bonisławski (libero) oraz Lipiński, Kosiba (1), Kowalski (5), Gutkowski i Strzeżek

Zobacz również:
Wyniki play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę