Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zaległości odrobione, KPS lepszy od Olimpii

I liga M: Zaległości odrobione, KPS lepszy od Olimpii

fot. Gabriela Gerbaczewska - tauron1liga.pl

W ostatnim z zaległych meczów I ligi mężczyzn PSG KPS Siedlce podejmował Olimpię Sulęcin. Goście wygrali pierwszego seta, jednak w kolejnych mimo walki przegrywali. Dla sulęcinian była to piąta porażka z rzędu. Dzięki zwycięstwu za 3 punkty KPS awansował na 8. miejsce w tabeli, sulęcinianie są na 12. lokacie.

Od początku pojedynku pewniej punktowali goście. Raz za razem atakował Filip Frankowski, po bloku na Kupce interweniował trener Grabda (7:13). Siedlczanie mieli problem z wyprowadzeniem skutecznej akcji. Chociaż gra sulęcinian również nie była pozbawiona błędów, pozostawali na wyraźnym prowadzeniu. Po asie Łukasza Owczarza Olimpia odskoczyła na 17:11. Dwa błędy Szymczaka i kontratak Kamila Długosza skłonił trenera Chajca do poproszenia o czas (14:17). W kolejnych akcjach ponownie do głosu doszli sulęcinianie, w ataku nie do zatrzymania był Frankowski. Gospodarze obronili dwie piłki setowe, ale ostatnie słowo należało do Aleksandra Grzegorczyka.Otwarcie drugiej odsłony było zacięte. Sytuacja odmieniła się przy zagrywkach Przemysława Kupki, po bloku na Grzegorczyku interweniował trener Chajec (13:10). Serię gospodarzy zakończył dopiero skutecznym atakiem Owczarz (15:11). Poderwać do walki gości starał się Frankowski. Po drugiej stronie siatki swoje akcje kończyli wszyscy skrzydłowi. Przy stanie 21:16 o czas poprosił jeszcze sulęciński szkoleniowiec. Goście starali się odwrócić bieg seta, ale ta sztuka im się nie udała. KPS cieszył się ze zwycięstwa po ataku Dobosza.

Chociaż po asie Bartosza Michalaka sulęcinianie prowadzili 6:4, blok na Lipińskim wyrównał wynik (6:6). Gospodarze popełniali proste błędy, po bloku na Długoszu o czas poprosił trener Grabda (8:11). Z czasem wciąż atak Olimpii opierał się na Frankowskim. Gospodarze nie odpuszczali, skuteczne zagrania Dobosza i as Piotra Fenoszyna wyrównały wynik (17:17). Mimo czasu dla szkoleniowca przyjezdnych, gospodarze kontynuowali serię udanych zagrań. Dopiero błąd zagrywającego pozwolił Olimpii zrobić przejście (19:18). Końcówka seta byłą ciekawa, chociaż po kontrataku Długosza KPS miał piłki setowe, nie wykorzystał ich (24:22, 24:24). Dopiero po ataku Dobosza i bloku na Owczarzu siedlczanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Atak Jakuba Strulaka wyprowadził KPS na prowadzenie 3:0 w czwartej partii. W kolejnych akcjach siatkarze obu drużyn popełniali błędy w polu zagrywki. Pojedyncze zagrania Michalaka i Frankowskiego na niewiele się zdały, po drugiej stronie raz za razem punktowali Długosz i Dobosz. Przy stanie 12:7 zawodników do siebie przywołał Łukasz Chajec. Z czasem sytuacja nie ulegała zmianie, na prowadzeniu pozostawali gospodarze. Zdarzały się przedłużone wymiany. Po bloku na Michalaku było już 20:15 dla KPS-u. W końcówce kilka akcji skończył jeszcze Grzegorz Turek, jednak wciąż sytuację pod kontrolą mieli siedlczanie (22:17). Atak długosza dał serię piłek meczowych KPS-owi (24:19). Blok na Doboszu i kontratak Frankowskiego przedłużyły jeszcze grę. Dopiero po czasie dla trenera Grabdy kropkę nad i postawił Szczeciński.

MVP: Kamil Długosz

PSG KPS Siedlce – Olimpia Sulęcin 3:1
(22:25, 25:21, 26:24, 25:22)

Składy zespołów:
KPS: Długosz (16), Fenoszyn (2), Dobosz (15), Kupka (17), Szczeciński (12), Strulak (10), Waloch (libero) oraz Pigłowski i Wnuk
Olimpia: Frankowski (23), Lipiński (11), Grzegorczyk (6), Szymczak (4), Owczarz (11), Michalak (10), Sobczak (libero) oraz Koliński i Turek (4)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę