Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: ZAKSA bez seta w starciu z Gwardią

I liga M: ZAKSA bez seta w starciu z Gwardią

Kolejną porażkę w I lidze poniosła ZAKSA Strzelce Opolskie, której sytuacja w tabeli jest coraz trudniejsza. W piątek przegrała we własnej hali z Chemeko-System Gwardią Wrocław 0:3. Tylko w jednej partii trwała zacięta batalia zakończona walką na przewagi.

Od początku meczu trwała walka cios za cios. Dopiero przy zagrywce Dawida Wocha do głosu zaczęła dochodzić Gwardia (8:5). Po dwóch zbiciach Janusza Górskiego prowadziła już 11:7, ale ZAKSA zaczęła wracać do gry. Sygnał do walki dał jej Ernest Kaciczak, a po błędzie wrocławian przegrywała już tylko 12:13. W kolejnych akcjach grała nieustępliwie, a blok Wiktora Kłęka pozwolił jej doprowadzić do remisu. Po asie serwisowym Kaciczaka nawet na moment objęła prowadzenie, ale udanymi zagraniami odpowiadał Mateusz Frąc, a wynik oscylował wokół remisu. O losach premierowej odsłony musiała zadecydować walka na przewagi. W niej lepiej spisali się goście, którzy po zbiciach swojego atakującego przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (28:26).

W drugiej partii poszli za ciosem, a po kontrze Tima Grozera szybko odskoczyli od strzelczan na 6:3. Ci jednak nie zamierzali się poddawać, a dzięki Kaciczakowi odrobili straty (8:8). Nie byli w stanie dotrzymać kroku gościom, którzy przy zagrywce Grozera ponownie zaczęli uciekać. Wrocławianie dokładali szczelne bloki, a po asach serwisowych Frąca prowadzili już 16:10. W kolejnych minutach ich przewaga rosła. Dopiero przy zagrywce Kaciczaka ZAKSA rzuciła się do odrabiania strat. Stać było ją na doprowadzenie do stanu 16:19, a następnie 19:22. W końcówce udane zagrania dokładał Górski, a Gwardia pewnie wygrała 25:20.

W pierwszej fazie trzeciej odsłony poszła za ciosem, a dzięki Grozerowi wyszła na prowadzenie (6:4). Przy zagrywce Macieja Woza strzelczanie wrócili do gry. W kolejnych minutach na udane zagrania Grzegorza Wójtowicza i Krzysztofa Zapłackiego odpowiadał Janusz Górski, a wynik oscylował wokół remisu. Dopiero zagrywka Grozera spowodowała, że do głosu zaczęli dochodzić goście (16:13). Po błędzie Markusa Kosiana prowadzili oni już 18:14. Gra punkt za punkt ZAKSIE już nic nie dała. W końcówce dominowali przyjezdni, a duet Grozer/Frąc poprowadził ich do wygranej (25:19).

MVP: Mateusz Frąc

ZAKSA Strzelce Opolskie – Chemeko-System Gwardia Wrocław 0:3
(26:28, 20:25, 19:25)

ZAKSA: Szczechowicz (1), Wójtowicz (7), Kaciczak (21), Kłęk (1), Wóz (5), Kosian (1), Majcherski (libero) oraz Jacznik, Zapłacki (4), Matuszewski (1) i Gawron (libero)
Gwardia: Matula (1), Frąc (21), Woch (9), Olczyk (5), Grozer (11), Górski (14), Mihułka (libero) oraz Pieknik, Tichacek, Ferreira (1) i Kołtowski (libero)