Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zacięte starcie w Świdniku dla KPS-u

I liga M: Zacięte starcie w Świdniku dla KPS-u

Świadkami ciekawego pojedynku byli kibice, którzy w sobotę zgromadzili się w hali w Świdniku. MKS Avia prowadziła już 2:1 z PSG KPS-em Siedlce. Podopieczni trenera Chwastyniaka nie zdołali jednak dopisać do swojego konta zwycięstwa. Przyjezdni doprowadzili do tie-breaka, którego wygrali do 9. Nagrodę MVP odebrał zdobywca 25 punktów, atakujący Przemysław Kupka.

Chociaż po ataku Kamila Kosiby gospodarze prowadzili 2:0, asy Piotra Fenoszyna odwróciły wynik (2:3). W kolejnych akcjach skuteczniejsi w ataku byli przyjezdni. Swoje akcje kończył Przemysław Kupka a po kolejnym asie Fenoszyna KPS odskoczył na 11:8. W kolejnych akcjach przyjezdni popełniali błędy, przez co wynik wyrównał się (11:11). Gospodarze nie zdołali przełamać rywali, po skutecznym zagraniu Damiana Dobosza interweniował trener Chwastyniak (11:13). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, wciąż na prowadzeniu pozostawali goście. As Mateusza Kufki i zagranie z przechodzącej piłki Fenoszyna sprawiło, że KPS powiększył dystans do pięciu oczek i kolejną przerwę wykorzystał świdnicki szkoleniowiec (16:21). Z czasem do głosu doszedł Mateusz Rećko, po czasie dla trenera Grabdy asa dołożył Mateusz Łysikowski (20:21). W końcówce trwała zacięta walka. Chociaż po bloku na Kosibie KPS miał piłkę setową, nie wykorzystał jej. Po ciekawej walce na przewagi lepsi okazali się jednak przyjezdni. Punkt na wagę zwycięstwa atakiem z przechodzącej piłki zdobył Jakub Strulak.

Z nową energią w drugą odsłonę weszli gospodarze. Siedlczanie mieli problemy z przyjęciem zagrywki Mateusza Rećko. Dopiero po czasie dla KPS-u skutecznie zaatakował Kupka (5:2). Przy zagrywkach siedleckiego atakującego sytuacja na tablicy wyników szybko zmieniła się, blok na Rećko wyrównał wynik (6:6). Po fragmencie zaciętej walki ponownie przy zagrywkach Rećko inicjatywę przejęli świdniczanie, przy stanie 15:12 drugą przerwę wykorzystał Mateusz Grabda. Po obu stronach siatki nie brakowało zarówno skutecznych ataków jak i punktowych bloków (20:16). W końcówce skuteczniejsi byli świdniczanie, po asie Łysikowskiego było już 23:18. Bok na Kupce zamknął seta.

Początkowo w trzecim secie obie drużyny grały falami. Skuteczne akcje były przeplatane niewymuszonymi pomyłkami (10:11). Większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu, gra nie miała większego tempa. Po kontrataku Łysikowskiego interweniował trener Grabda (16:14). Nie przerwało to passy przy zagrywkach Mateusza Siwickiego (18:14). Dopiero po podwójnej zmianie w szeregach KPS-u akcję skończył Kacper Wnuk (18:15). W kolejnych akcjach siedlczanie nie odpuszczali i po asie Wnuka o czas poprosił trener Avii (20:18). Końcówka to przeplatane skuteczne ataki z błędami w polu zagrywki. Po celnym zagraniu Dobosza KPS złapał kontakt punktowy (23:22). Gospodarze nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i atakiem Łysikowskiego postawili kropkę nad i.

Po fragmencie wyrównanej walki w czwartej odsłonie dwa asy posłał Dobosz a gdy zablokowany został Rećko, czas wykorzystał trener Avii (7:10). Dopiero po tej przerwie skutecznie zaatakował Rafał Obermeler. W kolejnych akcjach ręki w ataku nie wstrzymywał Kupka. Inicjatywa leżała po stronie KPS-u. Gdy Kuś nie poradził sobie z odbiorem zagrywki Kamila Długosza, o kolejną przerwę poprosił Witold Chwastyniak (10:15). Mimo starań Rećko i Łysikowskiego świdniczanie nie potrafili znaleźć sposobu na rozpędzonych rywali. Gospodarze nie byli w stanie wyeliminować ze swojej gry błędów. Po nieudanym ataku Rećko goście mieli piłki setowe, drugą z nich wykorzystał Dobosz.

Tie-break od początku toczył się po myśli siatkarzy z Siedlec. Po bloku na Rećko o czas poprosił trener Chwastyniak (1:5). W kolejnych akcjach skutecznie punktowali świdniccy skrzydłowi i tym razem przerwę wykorzystał szkoleniowiec KPS-u (4:5). Sygnał do zmiany stron dał Dobosz (5:8). Swoje zagrania kończył Kupka, goście pozostawali na prowadzeniu. Atak Długosza dał serię piłek meczowych siedlczanom. Siatkarze KPS-u wykorzystali już pierwszą z nich.

MVP: Przemysław Kupka

Avia Świdnik – PSG KPS Siedlce 2:3
(26:28, 25:18, 25:23, 20:25, 9:15)

Avia: Łysikowski (20), Walawender, Kosiba (13), Siwicki (6), Obermeler (5), Rećko (29), Kuś (libero) oraz Guz (libero), Machowicz, Błądziński (1) i Matula (1)
KPS: Kopij (2), Fenoszyn (6), Dobosz (16), Kufka (10), Kupka (25), Strulak (6), Waloch (libero) oraz Kubisz, Długosz (9), Pigłowski (3), Wnuk (3) i Szczeciński