Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wygrana MKS-u z Visłą na koniec fazy zasadniczej

I liga M: Wygrana MKS-u z Visłą na koniec fazy zasadniczej

MKS Będzin pewnie i wysoko wygrał z Visłą Bydgoszcz 3:0. Tym samym podopieczni trenera Serafina zrewanżowali się za porażkę w pierwszej rundzie fazy zasadniczej sezonu. Goście w żadnym secie nie postawili większego oporu swoim rywalom, nie przekroczyli bariery 20 punktów.

Goście z Bydgoszczy przyjechali na mecz do Będzina w zaledwie ośmioosobowym składzie. Otwarcie spotkania należało do przyjezdnych, którzy po asie serwisowym Emila Narkowicza prowadzili 2:0. Riposta MKS-u była natychmiastowa,  dwoma asami serwisowymi popisał się Renee Teppan i było 4:3 dla gospodarzy. Do stanu po 7 gra toczyła się punkt za punkt.  Następnie w polu zagrywki zameldował się Brandon Koppers, przy jego serii miejscowa ekipa prowadziła 11:7. Po kolejnym asie serwisowym, tym razem Teppana, o przerwę na żądanie poprosił trener Masny (14:9). Set toczył się pod wyraźne dyktando będzinian.  Po dwóch atakach Koppersa ich przewaga wzrosła do siedmiu punktów (18:11). Bydgoszczanie nie kończyli ataków z pierwszego uderzenia,  mieli kłopoty z przyjęciem.  Po tym jak został zablokowany Kwasigroch przegrywali 15:23. Zmagania w tym secie zakończył atakiem Teppan.

W drugiej partii meczu trener gospodarzy desygnował do gry zawodników rezerwowych. Miejscowa drużyna po tym, jak punkt w bloku zdobył Artur Ratajczak prowadziła 5:3. Przyjezdni ani przez moment nie zbliżyli się do swoich rywali. Będzińskiej ekipie wychodziło niemal wszystko, po dwóch asach serwisowych Jakuba Rhonki oraz punktowym bloku przewaga MKS-u wzrosła do ośmiu punktów (16:8). Bydgoszczanie przegrywali 8:18, nie mieli siatkarskich argumentów.  Set ten nie miał większej historii i podobnie jak pierwszy zakończył się wysokim zwycięstwem będzinian.

Partia trzecia była ostatnią w tym starciu. W miarę wyrównana gra toczyła się do stanu po 9. Atak Macieja Ptaszyńskiego oraz punktowy blok na Kamilu Gutkowskim dał będzińskiej ekipie dwupunktową przewagę (13:11). Drużyna z Zagłębia przy serii zagrywek Kacpra Gonciarza zbudowała sobie ośmiopunktowe prowadzenie (21:13). Goście w jednym ustawieniu stracili sześć punktów z rzędu. Ten jednostronny mecz atakiem z szóstej strefy zakończył Jakub Rhonka

MVP: Kacper Gonciarz

MKS Będzin – Visła Proline 3:0 Bydgoszcz
(25:16, 25:15, 25:16)

MKS: Macionczyk, Usowicz (1), Teppan (9), Pietruczuk (2), Swodczyk (2),  Koppers (6), Olenderek (libero) oraz Ratajczak (6), Piwowarczyk (3), Frąc (10), Gonciarz (1), Rhonka (10), Ptaszyński (7), Marek (libero)
Visła: Gutkowski (1), Narkowicz (6), Szczechowcz (1), Cieślik (8), Śliwka (8), Kwasigroch (5), Malinowski (libero)