Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wyboista droga bielszczan do awansu

I liga M: Wyboista droga bielszczan do awansu

fot. Katarzyna Pluszyńska - tauron1liga.pl

Od najbliższego czwartku bielscy siatkarze wkroczą w kluczową fazę sezonu 2020/2021, w której celem będzie ogranie wszystkich I-ligowych konkurentów.

Bielszczanie nie zaliczyli dobrego finiszu rundy zasadniczej. Choć sezon notowali długo imponujący, wygrywając aż 19 meczów pod rząd, to jednak w tabeli uplasowali się ostatecznie dopiero na 3. miejscu. To zwłaszcza w następstwie wyjazdowych porażek w Krakowie i Częstochowie, którymi BBTS zakończył minioną część rozgrywek TAURON 1. Ligi.Formę podopiecznych trenera Harry’ego Brokkinga jest daleka od tej z początku sezonu. Ponadto należy zwrócić uwagę na jednocześnie trudną drabinkę prowadzącą do uzyskania wymarzonego awansu do siatkarskiej elity. Już na wstępie fazy play-off bielski zespół zagra z Polskim Cukrem Avią Świdnik. Premierowe starcie zaplanowano na czwartek 8 kwietnia o godzinie 18:00 w hali pod Dębowcem, rewanż dojdzie do skutku w niedzielę 11 kwietnia na parkiecie rywala. W przypadku wygrania przez zespoły po jednym spotkaniu w tym decydującym atut boiska posiadać będzie ekipa wyżej sklasyfikowana. Avia zajęła po 28 kolejkach 6. lokatę w stawce i choć bielszczanie po dwakroć ją ograli, to obie potyczki rozstrzygnięte zostały na dystansie maksymalnym, a w tej w Bielsku-Białej gospodarze „uciekli” z wyniku 2:0 na rzecz świdniczan.

Jeśli BBTS upora się z pierwszą przeszkodą, kolejną będzie najpewniej BKS Visła Bydgoszcz, a zatem jeden z zespołów mających w obecnym sezonie ten bielski „na rozkładzie”. Spadkowicz z PlusLigi musi wpierw wyeliminować KPS Siedlce. Kolejny potencjalny rywal – byłby to finał I-ligowych zmagań ze stawką w postaci awansu, w którym wygrać trzeba już 3-krotnie – to zwłaszcza najlepszy w sezonie zasadniczym LUK Politechnika Lublin, prezentujący równą formę i mający w swoich szeregach zawodników doświadczonych.

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę