Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wszyscy półfinaliści zgłosili akces do PlusLigi

I liga M: Wszyscy półfinaliści zgłosili akces do PlusLigi

fot. tauron1liga.pl

W TAURON 1. Lidze na placu boju pozostały już tylko cztery drużyny i to między nimi rozstrzygnie się kwestia awansu do PlusLigi. Droga ta nie jest prosta. Najpierw trzeba osiągnąć wynik sportowy, później trzeba chcieć awansować, spełniając szereg warunków stawianych przez Polską Ligę Siatkówki, a na koniec jeszcze PLS musi spełnienie tych warunków zatwierdzić. 

Z gotowością do awansu różnie do tej pory bywało, ale w tym sezonie akces do PlusLigi zgłosili wszyscy półfinaliści, czyli LUK Politechnika Lublin, Gwardia Wrocław, Visła Bydgoszcz i BBTS Bielsko-Biała, co potwierdził na antenie Polsatu Sport Kamil Składowski – dyrektor ds. komunikacji w PLS. – Olbrzymie apetyty na PlusLigę są w Lublinie, ale takie samie w Bydgoszczy, Bielsku-Białej i we Wrocławiu. Te cztery drużyny zgłosiły wstępne aplikacje do Polskiej Ligi Siatkówki i wyrażają chęć gry w przyszłym sezonie w PlusLidze.Przypomnijmy, że w pierwszej kolejności prawo do awansu ma zwycięzca I ligi, oczywiście jeżeli spełni warunki, czyli m.in. odpowiednia hala sportowa do rozgrywania meczów, pozytywnie zweryfikowany audyt finansowy itp. Dopiero kiedy taka kandydatura z przyczyn formalnych zostanie odrzucona przez PLS, prawo awansu uzyskuje wicemistrz. W tym sezonie najprawdopodobniej wszystko rozstrzygnie się na boisku. – Patrząc na chłodno, wszyscy półfinaliści nie powinni mieć pod  względem formalnym problemu – stwierdził Składowski.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę