Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ważne zwycięstwo Chrobrego Głogów

I liga M: Ważne zwycięstwo Chrobrego Głogów

W sobotę w Strzelcach Opolskich rozegrany został ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. 14. w tabeli ZAKSA zmierzyła się z zajmującym 15. miejsce Chrobrym Głogów. W pojedynku nie brakowało walki, ale cenne trzy punkty do swojego dorobku po czterosetowym starciu dopisali siatkarze z Głogowa. Tym samym podopieczni trenera Walencieja awansowali w tabeli kosztem swoich rywali. Nagrodę MVP odebrał Bartosz Janeczek.

Od początku spotkania po obu stronach siatki nie brakowało błędów (6:6). Większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu. Po dwóch punktowych blokach Chrobry odskoczył na 12:9. Atak gospodarzy opierał się na Grzegorzu Wójtowiczu, jednak jego skuteczne zagrania nie wystarczały, by ZAKSA doprowadziła do wyrównania (12:14). Po drugiej stronie siatki ręki w ataku nie wstrzymywał Bartosz Janeczek a gdy Hubert Węgrzyn zablokował Macieja Woza, o czas poprosił trener gospodarzy (14:17). W kolejnych akcjach celnie atakował Marcin Ociepski i kolejną przerwę wykorzystał szkoleniowiec ZAKSY (16:21). Po bloku na Kaciczaku Chrobry miał kolejne piłki setowe a drugą z nich wykorzystał Filip Biegun.

Na początku drugiego seta drużyny wymieniały się celnymi atakami. Celne zagrywki Markusa Kosiana pozwoliły ZAKSIE wyjść na prowadzenie i o czas poprosił trener Walenciej (9:6). Po przerwie środkowy dołożył jeszcze jednego asa, dopiero atak Węgrzyna przerwał serię gospodarzy (10:7). Chociaż po bloku na Walczaku Chrobry złapał kontakt punktowy, ZAKSA szybko odbudowała przewagę (11:10, 13:10). Goście nie ustrzegli się prostych błędów, gdy w polu zagrywki pomylił się Polański zawodników do siebie ponownie przywołał szkoleniowiec beniaminka (18:14). Głogowianie przejęli inicjatywę na siatce i za sprawą kontrataku Bieguna doprowadzili do wyrównania (20:20). Chrobry nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i po asie Wójtowicza ze zwycięstwa cieszyła się ZAKSA.

W trzecim secie mnożyły się błędy gospodarzy, gdy przechodzącą piłkę wykorzystał Węgrzyn o czas poprosił strzelecki szkoleniowiec (2:6). Ze zmiennym szczęściem punktował Wiktor Kłęk (5:8). W kolejnych akcjach raz za razem atakował Janeczek i Chrobry powiększył dystans (9:14). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Roszady w składzie nie pomagały ZAKSIE (10:17). W dalszej fazie seta obie drużyny nie ustrzegły się błędów w polu zagrywki (12:19). Atak Krzysztofa Zapłackiego i blok na Ociepskim zmniejszyły nieco dystans, szybko zainterweniował trener Walenciej (16:21). Passę przy zagrywkach Szczechowicza zakończył Biegun (17:22). Gospodarze wciąż nie odpuszczali, kolejny raz o czas poprosił szkoleniowiec Chrobrego (19:22). Po przerwie dwa ataki skończył Janeczek (19:24) a kropkę nad i postawił Biegun.

Już w pierwszej fazie kolejnej odsłonie siatkarze ZAKSY zostali ukarani żółtą i czerwoną kartką (2:3). Gra obu drużyn falowała. Chociaż po asie Zapłackiego ZAKSA wyszła na prowadzenie 11:9, po błędzie i bloku rywali na tablicy wyników widniał już remis (11:11). Również gra Chrobrego nie była pozbawiona pomyłek, gdy ataku nie skończył Błądziński, o czas poprosił ich trener (16:14). Dopiero za sprawą szczelnych bloków goście ponownie wyrównali wynik i tym razem interweniował szkoleniowiec ZAKSY (18:18). Seria przy zagrywkach Tomasza Błądzińskiego trwała, po jego asie jeszcze jeden czas wykorzystał trener gospodarzy (18:20). Dopiero po tej przerwie skutecznie zaatakował Ernest Kaciczak. Gospodarzy do walki starał się poderwać Kosian (21:22). Po zagraniu przez środek Macieja Polańskiego przyjezdni mieli kolejne piłki meczowe. Spotkanie zamknął błąd Kaciczaka.

MVP: Bartosz Janeczek

ZAKSA Strzelce Opolskie – SPS Chrobry Głogów 1:3
(19:25, 25:22, 19:25, 22:25)

ZAKSA: Kłęk (11), Wóz (8), Kosian (8), Walczak (7), Wójtowicz (15), Jacznik (1), Majcherski (libero) oraz Kaciczak (8), Zapłacki (5) i Szczechowicz (2)
Chrobry: Węgrzyn (11), Polański (10), Antosik, Ociepski (6), Janeczek (22), Biegun (16), Januszewski (libero) oraz Troczyński, Rykała (1) i Błądziński (2)