Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ważna wygrana Norwida, tylko set SMS-u

I liga M: Ważna wygrana Norwida, tylko set SMS-u

Siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa po raz drugi w tym sezonie pokonali SMS PZPS Spała. W rundzie rewanżowej nie doszło do podziału łupów. Spalska młodzież wygrała tylko seta, a komplet punktów pozostał pod Jasną Górą.

Początek meczu był wyrównany. Po stronie Norwida punktował Krzysztof Gibek, a wśród gości odpowiadał Kacper Ratajewski. Wynik oscylował wokół remisu, a na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna. Dopiero po kontrze Ratajewskiego SMS wyszedł na prowadzenie 15:13. Po asie serwisowym Jarosława Muchy częstochowianie wrócili do gry, a udana kontra Tomasza Kryńskiego spowodowała, że gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Zbicie Gibka powiększało dystans dzielący oba zespoły (21:17). W końcówce podopieczni Michała Bąkiewicza nie zdołali się już podnieść, a punktowa zagrywka Kryńskiego przybliżała Norwida do sukcesu w premierowej odsłonie. Ostatecznie padła ona jego łupem po pomyłce w zagrywce Kajetana Kubickiego (25:20).

W drugim secie podopieczni Piotra Gruszki poszli za ciosem, a po asie Kryńskiego odskoczyli od rywali na 4:2. Ci po akcji Ratajewskiego na moment wrócili do gry, ale po kontrze Kamila Długosza to gospodarze ponownie zaczęli dyktować warunki gry (9:6). Udanymi serwisami popisywał się Kryński, a po zbiciu ze środka Muchy wydawało się, że Norwid kontroluje grę (15:10). Przy zagrywce Jakuba Majchrzaka spalska młodzież zbliżyła się na 14:15, ale atak i zagrywka Damiana Bilińskiego sprawiły, że częstochowianie wygrywali już 20:16. W końcówce SMS zerwał się jeszcze do walki. Ataki Jakuba Olszewskiego pozwoliły mu zniwelować część strat, lecz zbicie Kryńskiego przypieczętowało wygraną gospodarzy (25:23).

W trzeciej partii przebudzili się przyjezdni, którzy po ataku Piotra Śliwki objęli prowadzenie 5:2. Wykorzystywali błędy rywali, a po bloku Mateusza Kufki ich przewaga była coraz większa (9:3). Skuteczne zbicia duetu Ratajewski/Śliwka pozwalały spalskiej młodzieży kontrolować sytuację na boisku (14:8). Gry Norwida nie odmieniła podwójna zmiana, a pogrążały go własne błędy. Po asie serwisowym Kubickiego goście prowadzili już 21:12. W końcówce nie roztrwonili już znaczącej przewagi. Ostatecznie po ataku Olszewskiego przedłużyli całe spotkanie (25:15).

W czwartym secie goście nie poszli za ciosem. Przy dobrych serwisach Łukasza Usowicza inicjatywę zaczęli przejmować częstochowianie (5:1). Asa serwisowego dołożył Gibek, a blok – Długosz, w efekcie przyjezdni byli w coraz trudniejszej sytuacji (10:4). Po błędzie Sergiusza Serafina częstochowianie prowadzili już 14:6. Dokładali kolejne czapy, a ze spalskiej młodzieży wyraźnie uchodziło powietrze. Po kontrze Długosza mecz zbliżał się ku końcowi (20:11). Swoje trzy grosze do wyniku dorzucił jeszcze Daniel Popiela, a punktowa zagrywka Długosza przypieczętowała wygraną Norwida (25:14).

MVP: Kamil Długosz

Exact Systems Norwid Częstochowa – SMS PZPS Spała 3:1
(25:20, 25:23, 15:25, 25:14)

Norwid: Biliński (5), Kryński (15), Długosz (13), Usowicz (4), Gibek (17), Mucha (9), Sługocki (libero) oraz Zawalski, Wnuk (1), Kowalski, Popiela (2)
SMS: Kubicki (4), Olszewski (7), Śliwka (11), Ratajewski (14), Majchrzak (8), Nowak (2), Kędzierski (libero) oraz Zawadzki (2), Kufka (6), Serafin (1), Pakos