Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W starciu sąsiadów w tabeli lepszy Chrobry

I liga M: W starciu sąsiadów w tabeli lepszy Chrobry

Chrobry Głogów wywiózł trzy punkty z Sulęcina i wyprzedził w tabeli Olimpię Sulęcin. Goście w zaległym spotkaniu mogli wygrać nawet 3:0, ale w końcówce trzeciego seta sulęcinianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gospodarze nie zdołali jednak odwrócić biegu meczu i wciąż trwa ich seria porażek.

Otwarcie spotkania było ciekawe, atak Olimpii opierał się na Macieju Krysiaku (4:5). Chociaż po asie Stanisława Wawrzyńczyka Chrobry odskoczył na 8:5, głównie po własnych błędach stracił przewagę (8:8). Passę przy zagrywkach Zrajkowskiego przerwał atakiem Filip Biegun. W kolejnych akcjach trwała zacięta walka, coraz pewniej punktował Grzegorz Turek (14:14). Obu drużynom zdarzało się psuć zagrywki. Atak Bartosza Janeczka i błąd Wójcika dały prowadzenie gościom, o czas poprosił trener Chajec (16:18). W kolejnych akcjach wciąż skuteczniej punktowali głogowianie, szybko ponownie interweniował szkoleniowiec Olimpii (17:21). Po udanym zagraniu Huberta Węgrzyna było już 23:18 dla Chrobrego. Chociaż po asie Grzegorza Turka szybko o przerwę poprosił trener Walenciej, w kolejnej akcji atakujący ponownie zapunktował zagrywką (21:23). Olimpia nie zdołała odwrócić losów seta, ataki Wawrzyńczyka przypieczętowały zwycięstwo Chrobrego.

Od początku drugiego seta sulęcinianie musieli gonić wynik, po błędzie Wójcika przegrywali 5:8. Chrobry szybko powiększył prowadzenie przy zagrywkach Macieja Polańskiego (6:11). Dopiero po czasie dla trenera Chajca skutecznie zaatakował Krysiak. Sulęcinianie wciąż nie byli w stanie wyeliminować ze swojej gry błędów, ze zmiennym szczęściem atakował Turek (8:14). Po kolejnych pomyłkach gospodarzy jeszcze jedną przerwę wykorzystał Łukasz Chajec (8:16). Celne zagrywki Turka pozwoliły odrobić kilka punktów, szybko interweniował trener Walenciej (11:16). Gospodarze nie dawali za wygraną, znacznie poprawili swoją skuteczność w ataku (14:17). Ataki Polańskiego i dobra gra blokiem pozwoliła Chrobremu szybko odbudować przewagę (15:21). Kolejne akcje to ciekawa wymiana ciosów. Atak Patryka Cichosza-Dzygi i as Turka pozwoliły Olimpii obronić dwie piłki setowe, ale w ostatniej akcji atakujący zepsuł zagrywkę.

W pierwszych akcjach trzeciej odsłony nie brakowało błędów. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, blok na Wawrzyńczyku i błąd Janeczka skłonił trenera Chrobrego do poproszenia o czas (10:7). Po tej interwencji zespoły kontynuowały ciekawą walkę, w której nie brakowało skutecznych ataków (13:11). Gra toczyła się punkt za punkt. Dzięki atakom Cichosza-Dzygi i Wójcika Olimpia powiększyła dystans, ponownie interweniował Dominik Walenciej (17:13). W końcówce do ofensywy przeszli głogowianie. Skuteczne ataki i zagrywka Janeczka zmniejszyły różnicę punktową, przy stanie 20:17 o czas poprosił trener Chajec. Chociaż serię rywali skutecznym kontratakiem przerwał Turek (21:18), goście nie dawali za wygraną. Po ataku z przechodzącej piłki Marcina Ociepskiego jeszcze jedną przerwę wykorzystał szkoleniowiec Olimpii (21:20). Po kontrataku Polańskiego był remis (21:21). Końcówka była niezwykle emocjonująca, ale ostatnie słowo należało do Krysiaka i Turka (22:23, 25:23).

Lepiej w czwartą partię weszli goście, którzy po błędzie Wójcika prowadzili 5:2. Kolejne ataki kończył Janeczek, a dystans powiększał się. Po serii pomyłek Olimpii zawodników do siebie przywołał trener Chajec (5:11). Ataki Krysiaka poderwały sulęcinian do walki, a gdy goście dołożyli do tego swoje błędy, interweniował szkoleniowiec Chrobrego (11:13). Po przerwie atak Janeczka przerwał serię przy zagrywkach Krysiaka. Ataki Turka i błąd głogowskiego atakującego wyrównały wynik (15:15). Przyjezdni szybko wyszli z chwilowego dołka i zaczęli odbudowywać przewagę nie tylko za sprawą skutecznych ataków, ale również bloków. Przy stanie 20:17 o czas poprosił Łukasz Chajec. W kolejnych akcjach trwała ciekawa walka, ale na prowadzeniu pozostawali goście. Po zepsutej zagrywce Krysiaka Chrobry miał kolejne piłki meczowe (19:24). W końcówce czerwoną kartką ukarany został jeszcze siatkarz gości, ale po tej sytuacji szybko Wawrzyńczyk przypieczętował zwycięstwo zespołowi z Głogowa.

MVP: Bartosz Janeczek

Olimpia Sulęcin – SPS Chrobry Głogów 1:3
(21:25, 20:25, 25:23, 21:25)

Olimpia: Krysiak (16 pkt.), Lipiński (3), Turek (23), Wójcik (6), Cichosz-Dzyga (8), Zrajkowski (3), Pogłodziński (libero) oraz Sawerwain (libero), Polczyk (3), Szymański (1) i Godlewski
Chrobry: Węgrzyn (5), Polański (11), Antosik, Janeczek (18), Biegun (13), Wawrzyńczyk (16), Kałkowski (libero) oraz Troczyński, Ociepski (1), Rykała i Błądziński