Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Visła ponownie lepsza od Avii

I liga M: Visła ponownie lepsza od Avii

Po cenny komplet punktów sięgnęła BKS Visła Proline Bydgoszcz. Podopieczni trenera Masnego bez straty seta pokonali Avię Świdnik i przerwali jej serię ligowych zwycięstw. Dzięki zdobyciu kompletu punktów bydgoszczanie awansowali na czwarte miejsce. Avia spadła natomiast na 5. lokatę, ale obie drużyny mają tyle samo punktów.

Chociaż pierwsze akcje należały do gospodarzy, goście szybko wyrównali wynik. Po obu stronach siatki nie brakowało błędów w polu zagrywki. Z czasem inicjatywę ponownie przejęli bydgoszczanie i po kontrataku Damiana Wierzbickiego odskoczyli na 11:7. Po czasie dla trenera Chwastyniaka zablokowany został Krysiak (11:8). Maxwell Elgert ciekawie rozdzielał piłki między swoich kolegów. Gdy asa dołożył Wojciech Kaźmierczak, drugi czas wykorzystał szkoleniowiec przyjezdnych (14:8). Na siatce wciąż górowali gospodarze. Siatkarze obu drużyn regularnie psuli zagrywki. Po ataku Macieja Krysiaka Visła miała piłki setowe (24:16). Kropkę nad i postawił Kamil Gutkowski.

Za sprawą skutecznej gry blokiem goście odrobili straty powstałe na początku drugiego seta (6:3, 6:6). W kolejnych akcjach to gospodarze ponownie przejęli inicjatywę, celne zagrywki posyłał Krysiak a jego koledzy wykorzystywali kontrataki (10:8, 12:8). W krótkim czasie dwukrotnie zawodników do siebie przywołał trener Chwastyniak, ale dopiero własny błąd bydgoskiego przyjmującego pozwolił jego drużynie zrobić przejście (15:9). Skuteczne ataki Kamila Kosiby i asy Mateusza Łysikowskiego pozwoliły zmniejszyć dystans. Po przerwie dla trenera Masnego skutecznie zaatakował już Paweł Cieślik (17:13). W dalszej fazie seta świdniczanie zdobywali punkty głównie po pomyłkach rywali. Pojedyncze zagrania Macieja Walczaka na niewiele się zdały. Zepsuta zagrywka Siwickiego zamknęła seta.

W trzeciej odsłonie bydgoszczanie poszli za ciosem, choć ich gra nie była pozbawiona błędów, to pozostawali na prowadzeniu (9:7). Gdy swojego ataku nie skończył Walczak, o czas poprosił trener Chwastyniak (11:7). Elgert rozdzielał piłki między różne strefy a jego koledzy kończyli swoje ataki, wyraźny dystans utrzymywał się (16:12). Mimo starań świdniczanie mieli problemy, by dobić się do boiska rywali. Pojedyncze ataki Kosiby nie wystarczały. Po kontrataku Wierzbickiego było już 20:14. Atak Cieślika dał serię piłek meczowych siatkarzom Visły a as Damiana Radziwona zamknął pojedynek.

MVP: Maxwell Elgert

BKS Visła Proline Bydgoszcz – Avia Świdnik 3:0
(25:17, 25:21, 25:15)

Visła: Krysiak (14), Elgert (3), Wierzbicki (13), Gutkowski (6), Cieślik (9), Kaźmierczak (8), Jędruszczak (libero) oraz Radziwon (1)
Avia: Walawender (2), Kosiba (7), Siwicki (5), Obermeler (5), Rećko (1), Błądziński (1) Guz (libero) oraz Kuś (libero), Łysikowski (3) i Walczak (4)