Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Visła o krok od półfinału

I liga M: Visła o krok od półfinału

BKS Visła Bydgoszcz wyraźnie pokonała Mickiewicza Kluczbork w pierwszym meczu ćwierćfinałowym I ligi mężczyzn. Gospodarze tylko w trzecim secie przekroczyli barierę 20 punktów, ale nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Bydgoszczanie wygrali 3:0 a statuetkę MVP odebrał Maciej Krysiak.

Otwarcie spotkania było wyrównane, chociaż goście budowali nieznaczną przewagę, gospodarze szybko ją niwelowali. Dopiero seria przy zagrywkach Macieja Krysiaka pozwoliła bydgoszczanom odskoczyć na 12:8 i o czas poprosił trener Łysiak. Dobrze funkcjonował bydgoski blok, dopiero atak Michała Makowskiego pozwolił zrobić przejście (9:13). Goście wciąż górowali na siatce, raz za razem w ataku punktował Krysiak. Gdy zablokowany został Makowski, ponownie interweniował szkoleniowiec gospodarzy (12:18). Mimo wyraźnej przewagi goście nie tracili koncentracji, gdy asa dołożył Paweł Cieślik było już 23:14 dla Visły. Zdominowanego przez przyjezdnych seta zamknął atakiem Damian Wierzbicki.

Po bloku Cieślika na Górskim bydgoszczanie prowadzili 3:1 w drugim secie. Poderwać do walki gospodarzy starał się duet Janusz Górski/Jan Siemiątkowski. Na nieznacznym prowadzeniu pozostawali goście. Dopiero przy zagrywkach Krysiaka dystans zaczął rosnąć (11:15). Po czasie dla trenera Łysiaka kolejne błędy popełniali kluczborczanie (11:17). W dalszej fazie seta również goście nie ustrzegli się pomyłek, szybko interweniował Michal Masny (14:17). W końcówce inicjatywę ponownie przejęli siatkarze z Bydgoszczy, po asie Maxwella Elgerta było już 21:16. W końcówce bydgoszczanie dołożyli szczelne bloki a kontratak Cieślika zakończył seta.

Od początku trzeciej odsłony trwała zacięta, choć niepozbawiona błędów gra. Zdarzały się przedłużone wymiany. Tym razem goście nie byli w stanie zbudować wyraźnej przewagi (9:10). Gra nie miała większego tempa, mnożyły się błędy. Gdy siatki dotknęli bydgoscy blokujący, o czas poprosił trener Masny (18:17). Swoje akcje kończył Wierzbicki. Goście zdobywali punkty głównie po błędach rywali. Gdy kolejny kontratak wykorzystał bydgoski atakujący, o czas poprosił Mariusz Łysiak (20:22). Serię przy zagrywkach Cieślika przerwał dopiero błąd środkowego (21:23). Po ataku Krysiaka bydgoszczanie mieli serię piłek meczowych. Dwie z nich gospodarze obronili, ale po czasie dla trenera Masnego popełnili błąd i to Visła wygrała do 23.

MVP: Maciej Krysiak

Mickiewicz Kluczbork – BKS Visła Bydgoszcz 0:3
(16:25, 16:25, 23:25)

stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1:0 dla Visły

Mickiewicz: Makowski (4), Mucha (5), Górski (10), Siemiątkowski (10), Olczyk (3), Bereza, Jaskuła (libero) oraz Kopacz, Pasiński (3), Linda (1) i Mendel
Visła: Krysiak (18), Elgert (1), Wierzbicki (9), Gutkowski (8), Radziwon (7), Cieślik (15), Jędruszczak (libero)