Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Udany rewanż Gwardii

I liga M: Udany rewanż Gwardii

Chemeko-System Gwardia Wrocław potrzebowała trzech setów by pokonać PZL LEONARDO Avię Świdnik. Tym samym wrocławianie zrewanżowali się rywalom za porażkę we własnej hali 1:3. Gospodarze w pierwszych dwóch setach walczyli, ale decydujące akcje toczyły się po myśli podopiecznych trenera Murka. Dopiero ostatnią odsłonę wrocławianie zdominowali i wygrali do 15.

Początek spotkania był wyrównany, choć niepozbawiony błędów (8:8). Na skuteczne ataki Mateusza Rećko odpowiadali Jan Fornal i Paweł Gryc. Przez dłuższy czas żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Dopiero blok na Łysikowskim i pomyłka świdnickiego atakującego pozwoliły wrocławianom odskoczyć na 17:14 i o czas poprosił trener Chwastyniak. Po przerwie Rećko zaatakował już skutecznie. W końcówce ręki w ataku nie wstrzymywał Łukasz Lubaczewski (19:23). Po zepsutej zagrywce Matuli wrocławianie mieli kolejne piłki setowe. Pierwszą z nich za sprawą bloku gospodarze obronili, ale w kolejnej akcji kropkę nad i postawił już Fornal.

W drugą odsłonę lepiej weszli przyjezdni, którzy po ataku Mariusza Schamlewskiego prowadzili 5:3. Seria asów Mateusza Siwickiego pozwoliła gospodarzom odrobić straty (6:5). Po fragmencie zaciętej wymiany ciosów ponownie do głosu doszli świdniczanie, po asach Kamila Kosiby interweniował trener Murek (13:10). Goście rzucili się do odrabiania strat i po serii punktowych bloków na tablicy wyników ponownie widniał remis (14:14). W krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener Avii, dopiero po drugiej z nich skutecznie zaatakował Kosiba (15:16). Obie drużyny nie odpuszczały zarówno w ataku jak i polu zagrywki. Gdy asa dołożył Mateusz Łysikowski, o czas poprosił trener Murek (18:17). Końcówka była zacięta, nie brakowało błędów w polu zagrywki. Ataki Lubaczewskiego i Bartłomieja Zawalskiego dały ostatnie punkty Gwardii.

Otwarcie trzeciej partii przypominało inauguracyjnego seta. Dopiero gdy przechodzącą piłkę wykorzystał Fornal wrocławianie odskoczyli na 9:7, szybko interweniował trener Chwastyniak. W kolejnych akcjach zespoły wymieniały się celnymi atakami (12:13). Po skutecznych kontratakch Gryca i Fornala ponownie zawodników do siebie przywołał szkoleniowiec Avii (12:15). Gospodarze wciąż mieli problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku, dystans szybko się powiększał. Raz zarazem swoje akcje kończyli siatkarze z Wrocławia. Mimo roszad w szeregach gospodarzy ich gra nie poprawiała się. W końcówce asa dołożył Zawalski (15:23). Ostatnie akcje w tym meczu kończyły się po ataku z przechodzącej piłki Fornala i błędzie Walczaka.

MVP: Leon Dervisaj

PZL LEONARDO Avia Świdnik – Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:0
(21:25, 23:25, 15:25)

Avia: Łysikowski (8), Kosiba (8), Siwicki (10), Obermeler (4), Rećko (13), Matula, Guz (libero) oraz Kuś (libero), Machowicz, Walawender, Walczak (1) i Błądziński
Gwardia: Lubaczewski (9), Zawalski (9), Schamlewski (7), Fornal (13), Dervisaj (1), Gryc (10), Mihułka (libero) oraz Nowik i Godlewski