Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Udany rewanż AGH

I liga M: Udany rewanż AGH

AZS AGH Kraków zrewanżował się KPS-owi Siedlce za porażkę w pierwszej części rozgrywek. Krakowianie przegrywali już 1:2, ale po bardzo ciekawym czwartym secie doprowadzili do tie-breaka. W piątej odsłonie również nie brakowało walki, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Podopiecznych trenera Kubackiego do zwycięstwa poprowadził Dawid Dulski, który zdobył 27 punktów.

Już na początku spotkania siedlczanie nie ustrzegli się pomyłek w ataku, co pozwoliło wyjść gospodarzom na prowadzenie (6:4). W kolejnych akcjach KPS skuteczne akcje przeplatał z prostymi błędami (10:8). Dla AGH raz za razem punktował Dawid Dulski (12:10). Dopiero ataki Radosława Nowaka i Filipa Frankowskiego oraz blok na Dulskim pozwoliły KPS-owi wyrównać (14:14). Po przerwie dla trenera Kubackiego krakowski atakujący zaatakował już skutecznie. Obie drużyny często psuły zagrywki. Gdy Frankowski został zablokowany, krakowianie ponownie odskoczyli i o czas poprosił trener Grabda (18:16). Nie brakowało ciekawych wymian, a wynik pozostawał na styku. W końcówce na siatce skutecznie punktował Kajetan Tokajuk. Blok na Nowaku dał piłki setowe AGH a błąd Mielczarka zamknął partię.

Pierwsze akcje drugiego seta toczyły się po myśli siedlczan, celne zagrywki posyłał Wiktor Mielczarek (0:3). W kolejnych akcjach wciąż inicjatywa leżała po stronie KPS-u, dlatego o czas poprosił trener Kubacki (1:5). Przy stanie 3:8 Borkowskiego zmienił Kraut. Wciąż warunki na boisku dyktowali goście, raz za razem atakował Adam Lorenc. Po asie Bartosza Michalaka kolejny czas wykorzystał trener AGH (7:13). Niemoc gospodarzy trwała, Grzymała zmienił Dulskiego. Krakowianie nie byli w stanie wrócić do dyspozycji, którą prezentowali w poprzedniej odsłonie. Pojedyncze zagrania Tokajuka na niewiele się zdały. Siedlczanie górowali na siatce, utrzymując wyraźną przewagę (10:17). Do końca przyjezdni nie tracili koncentracji (14:22). AGH obroniło pierwszą piłkę setową, ale w kolejnej akcji Tokajuk zepsuł zagrywkę.

Po asie Mariusza Magnuszewskiego KPS prowadził 4:2 na początku trzeciej odsłony, a po ataku Lorenca powiększyli dystans. Skuteczne zagrania Dulskiego i as Karola Borkowskiego sprawiły, że AGH doprowadziło do remisu (8:8). Gdy punktową zagrywkę dołożył Hubert Piwowarczyk, krakowianie wyszli na prowadzenie 10:9. W kolejnych akcjach wynik oscylował wokół remisu (14:14). Zespoły skuteczne ataki przeplatały z niewymuszonymi błędami. Dopiero po asie Lorenca KPS odskoczył na 18:16 i o czas poprosił trener Kubacki. W kolejnej akcji Dereń nie poradził sobie z odbiorem zagrywki atakującego, przy stanie 20:16 dla siedlczan ponownie interweniował szkoleniowiec AGH. Mimo wyraźnej różnicy punktowej krakowianie nie mieli zamiaru odpuszczać. Po błędzie Pawluna o czas poprosił jeszcze trener Grabda. W kolejnej akcji Dulski zepsuł zagrywkę, a ostatni punkt dla KPS-u padł po bloku Nowaka na Miniaku.

W kolejną partię z nową energią weszli gospodarze. Gdy przedłużoną akcję skończył Dulski, AGH prowadziło 6:4. Kolejne wymiany kończyły się głównie w pierwszym uderzeniu. Dopiero błąd Mielczarka i udany kontratak Borkowskiego skłoniły trenera Grabdę do poproszenia o czas (10:6). W kolejnych akcjach skutecznie punktowali Lorenc i Frankowski. Gospodarze zaczęli popełniać błędy i gdy KPS doprowadził do wyrównania, o czas poprosił trener Kubacki (12:12). Dalsza faza seta toczyła się po myśli gospodarzy. Obie drużyny nie wstrzymywały ręki w ataku (17:15). Atak AGH opierał się na Dulskim (19:17). Skuteczne zagranie Lorenca i błąd Dulskiego sprawiły, że KPS doprowadził do wyrównania i o czas poprosił trener Kubacki (21:21). W kolejnej akcji asa dołożył Frankowski. Passę rywali przerwał zagraniem przez środek Adam Miniak (22:22). Chociaż po zagraniu Michalaka KPS miał piłkę meczową, nie wykorzystał jej (24:24). Podczas zaciętej walki na przewagi obie drużyny miały swoje szanse, ale błąd Frankowskiego w ataku zamknął ciekawego seta.

Otwarcie tie-breaka było wyrównane (4:4). Z czasem do głosu doszli gospodarze, po asie Dulskiego o czas poprosił Mateusz Grabda (6:4). Gdy w kolejnej akcji pomylił się Lorenc, w KPS-ie nastąpiła podwójna zmiana. Dwa następne punkty padły po nieudanych atakach Tokajuka, dlatego zainterweniował Andrzej Kubacki (7:6). Po błędzie w polu zagrywki Borkowskiego nastąpiła zmiana stron (8:7). Skuteczny atak Dulskiego i blok na Lorencu powiększyły przewagę (10:8). Gdy błąd popełnił Mielczarek, jeszcze raz interweniował trener KPS-u (12:9). W kolejnej akcji przyjmujący zaatakował już skutecznie, zaś błąd popełnił Dulski i czas wykorzystał szkoleniowiec AGH. Do końca trwała walka punkt za punkt. Ostatnią akcję zakończył blok na siedleckim atakującym.

MVP: Dawid Dulski

AZS AGH Kraków – KPS Siedlce 3:2
(25:20, 16:25, 20:25, 30:28, 15:13)

AGH: Fenoszyn (1), Borkowski (11), Miniak (8), Dulski (27), Kozłowski, Tokajuk (13), Czyrek (libero) oraz Dereń (libero) Piwowarczyk (6), Kraut, Grzymała (1) i Krawiecki
KPS: Frankowski (15), Nowak (9), Lorenc (24), Magnuszewski (5), Michalak (8), Mielczarek (15), Waloch (libero) oraz Borkowski (2), Markiewicz, Pawlun i Truszkowski