Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzysetowe zwycięstwo Norwida

I liga M: Trzysetowe zwycięstwo Norwida

SMS PZPS Spała pozostaje jedyną drużyną bez zwycięstwa na zapleczu PlusLigi. W sobotę w ramach 8. kolejki uczniowie SMS-u podejmowali częstochowian. W żadnym z trzech setów gospodarze nie byli w stanie zagrozić rywalom. MVP pojedynku wybrany został Damian Kogut. Siatkarz był najczęściej punktującym zawodnikiem w tym spotkaniu.

Od początku pojedynku warunki na boisku dyktowali częstochowianie. Po stronie gospodarzy mnożyły się błędy. Gdy swojego ataku nie skończył Bartłomiej Potrykus, interweniował trener Pawlik (5:10). Kolejne akcje kończył Damian Kogut, szybko drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec SMS-u (5:12). Dopiero po tej przerwie skutecznie zaatakował Jakub Majchrzak. Pojedyncze zagrania Jakuba Serewisa na niewiele się zdały. Częstochowianie utrzymywali wyraźną przewagę (11:18). Błąd Sobańskiego w ataku i nieudane przyjęcie zagrywki Sergiusza Serafina skłoniły częstochowskiego trenera do poproszenia o czas (14:18). W dalszej fazie seta po obu stronach siatki nie brakowało pomyłek. Atak Rafała Sobańskiego i błąd Serewisa dały ostatnie punkty Norwidowi.

Chociaż pierwsze akcje drugiej odsłony były wyrównane, szybko przy zagrywkach Koguta częstochowianie ponownie zaczęli budować przewagę, przy stanie 5:8 przerwę wykorzystał trener gospodarzy. Skuteczny atak Bartosza Schmidta i blok na Serewisie skłonił Sebastiana Pawlika do poproszenia o kolejny czas (5:10). Po nim celnie zaatakował Serewis. Częstochowianie dobrze czytali grę rywali. W kolejnych akcjach siatkarze SMS-u mieli problemy ze skończeniem ataku. Gdy przechodzącą piłkę wykorzystał Schmidt było już 20:12 dla gości. Kolejną serię rywali zakończył zagraniem Igor Rybak. Końcówka grana była punkt za punkt. Partię zakończyła zepsuta zagrywka Serafina.

W trzecią partię lepiej weszli gospodarze, po bloku na Kryńskim atakującego zmienił Borkowski (4:2). Goście szybko przejęli inicjatywę i po asie Mateusza Borkowskiego interweniował trener Pawlik (4:6). W kolejnych akcjach ponownie nie brakowało błędów zarówno na siatce jak i w polu zagrywki (8:12). Po kolejnych blokach częstochowian ostatni czas wykorzystał szkoleniowiec SMS-u (9:15). Raz za razem punktował Borkowski, swoje akcje kończył Kogut (12:18). Gospodarze starali się walczyć, ale nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie rozpędzonych rywali. Po ataku Borkowskiego częstochowianie mieli kolejne piłki meczowe. Chociaż po ataku Aleksandra Nowika SMS przedłużył jeszcze grę, to w kolejnej akcji ten zawodnik zepsuł zagrywkę, kończąc cały mecz.

MVP: Damian Kogut

SMS PZPS Spała – Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3
(17:25, 16:25, 19:25)

SMS: Majchrzak (2), Serewis (11), Potrykus (5), Nowak (5), Rybak (6), Serafin (1), Kubacki (libero) oraz Szpernalowski (1), Nowik (4), Dróżdż i Urbańczyk (1)
Norwid: Kryński (3), Schmidt (8), Graham (6), Kogut (13), Sobański (6), Kowalski (2), Takahashi (libero) oraz Borkowski (8), Popiela, Gibek (2) i Sługocki