Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzysetowe zwycięstwo AGH z SMS-em

I liga M: Trzysetowe zwycięstwo AGH z SMS-em

Bez niespodzianki zakończył się pojedynek AZS-u AGH Kraków z SMS-em PZPS Spała. Podopieczni trenera Kubackiego po trzech porażkach z rzędu wrócili na zwycięskie tory. Ostatni zespół ligi w Krakowie nie zdołał ugrać nawet seta. Statuetkę MVP odebrał Karol Borkowski.

Początek pojedynku był zacięty, nie brakowało przedłużonych wymian. Blok na Rybaku i jego nieudany atak skłoniły trenera Pawlika do poproszenia o czas (9:5). Seria przy zagrywkach Marcina Krawieckiego została zakończona dopiero po ataku Mateusza Nowaka (10:6). Gospodarze skuteczniej punktowali na siatce. Po obu stronach nie brakowało błędów w polu zagrywki. Przy stanie 18:13 dla AGH ponownie interweniował szkoleniowiec SMS-u. Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, wyraźne prowadzenie utrzymywali gospodarze. Atak Karola Borkowskiego i as Krawieckiego dały ostatnie punkty krakowianom.

Otwarcie drugiej odsłony to wymiana celnych ataków (5:4). Coraz pewniej punktował Jakub Serewis. Przez serię błędów SMS-u krakowianie odskoczyli na 8:5 i o czas poprosił trener SMS-u (8:5). W kolejnej akcji Rybak został zablokowany i nastąpiły zmiany w szeregach gości. Z czasem swoje ataki skutecznie kończył Bartosz Gomułka. Poderwać do walki przyjezdnych starał się Nowak, po jego asie o czas poprosił trener Kubacki (15:14). Po przerwie Nowak dołożył kolejnego asa, dopiero w następnej akcji skutecznie zaatakował Gomułka. Siatkarze SMS-u nie ustrzegli się pomyłek, co ułatwiło gospodarzom odbudowanie przewagi (19:17). Goście starali się walczyć, ale nie byli w stanie wyeliminować ze swojej gry błędów. Ostatni punkt dla AGH padł po zepsutej zagrywce Nowaka.

Po asie Nowaka SMS prowadził 7:5 w trzeciej odsłonie, ale blok na Pateckim szybko wyrównał wynik (7:7). Po fragmencie wyrównanej walki skuteczny atak z przechodzącej piłki Borkowskiego i as Kajetana Tokajuka wyprowadziły AGH na prowadzenie i o czas poprosił trener Pawlik (12:10). Na środku skutecznie punktował Łukasz Rymarski (16:13). Zagrania Bartłomieja Potrykusa dały impuls przyjezdnym. Dopiero po kontratakach Nowaka SMS złapał kontakt punktowy (20:19) a blok na Tokajuku wyrównał wynik. W krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener Kubacki (20:22). Serię przy zagrywkach Serewisa zakończył dopiero Borkowski. W kolejnych akcjach pewniej punktowali krakowianie. Atak Borkowskiego i as tego zawodnika przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść AGH.

MVP: Karol Borkowski

AZS AGH Kraków – SMS PZPS Spała 3:0
(25:18, 25:22, 25:23)

AGH: Rymarski (10), Gomułka (14), Borkowski (11), Krawiecki (2), Miniak (3), Tokajuk (7), Czyrek (libero) oraz Dereń (libero), Kraut, Janusz, Putkowski i Komar
SMS: Majchrzak (3), Serewis (12), Potrykus (9), Nowak (19), Rybak (4), Kubacki (libero) oraz Patecki (2), Serafin i Jańczyk