Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzy punkty pojechały do Świdnika

I liga M: Trzy punkty pojechały do Świdnika

Trwająca od listopada seria domowych zwycięstw Chrobrego Głogów została przerwana. W drugim spotkaniu 13. kolejki I ligi mężczyzn podopieczni trenera Walencieja po czterosetowym pojedynku musieli uznać wyższość Avii Świdnik. Liderem gości był Mateusz Łysikowski i to on odebrał statuetkę MVP.

Z wysokiego c w mecz weszli goście, mimo czasu dla trenera Walencieja seria przy zagrywkach Mateusza Łysikowskiego trwała. Pierwszy punkt dla gospodarzy zdobył dopiero Hubert Węgrzyn (1:6). Z czasem dystans powiększał się, po kontrataku Mateusza Siwickiego ponownie interweniował szkoleniowiec gospodarzy (4:12). Goście nie ustrzegli się pomyłek w polu zagrywki. Gospodarze starali się odrabiać straty, jednak mimo starań Węgrzyna dystans utrzymywał się. Po błędzie w polu zagrywki Bieguna Avia miała kolejne piłki setowe. Skuteczny atak Marcina Ociepskiego i kolejny udany blok Chrobrego przedłużył jeszcze grę, ale ostatnie słowo należało do Siwickiego.

Początek drugiej odsłony był wyrównany, choć niepozbawiony błędów. Na zagrania Łysikowskiego i Kosiby odpowiadał Krzysztof Rykała (10:9). Dopiero po asach Węgrzyna głogowianie odskoczyli na 13:10 i o czas poprosił trener Chwastyniak. Świdniczanie zaczęli popełniać błędy na siatce. Raz za razem swoje akcje kończyli gospodarze, mimo roszad w składzie gra Avii nie poprawiała się. Po bloku na Rećko drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec gości (21:16). Końcówka potoczyła się pod dyktand siatkarzy z Głogowa, którzy cieszyli się ze zwycięstwa po dwóch asach Rykały.

Asy Łysikowskiego otworzyły trzecią partię (0:3), ale głównie po błędach świdniczanie stracili całą zaliczkę (4:4). Avia szybko ponownie doszła do głosu, po asie Kamila Kosiby interweniował trener Chrobrego (5:9). Po obu stronach siatki nie brakowało pomyłek. Przy celnych zagrywkach Mateusza Rećko goście odbudowali przewagę, przy stanie 17:13 dla Avii kolejną przerwę wykorzystał Dominik Walenciej. Po bloku na Napiórkowskim świdniczanie mieli serię piłek setowych. Pierwszą z nich skutecznym zagraniem obronił Filip Biegun. W kolejnej akcji kropkę nad i postawił Rećko.

W czwartej partii nie brakowało ciekawych wymian, wynik pozostawał na styku. Dopiero kolejne punktowe zagrywki Łysikowskiego wyprowadziły Avię na prowadzenie 11:9. Po przerwie dla trenera Walencieja przyjmujący drużyny ze Świdnika popełnił błąd. Skuteczne zagrania Ociepskiego doprowadziły do wyrównania (13:13). Przy stanie 15:15 zawodników do siebie przywołał trener Chwastyniak. W dalszej fazie seta świdniczanie wychodzili na prowadzenie, ale nie byli w stanie go utrzymać (15:17, 17:17). Gospodarze nie potrafili jednak wyeliminować ze swojej gry błędów, przez co mieli problem z przełamaniem rywali. Zepsuta zagrywka Rykały i błąd głogowskiego rozgrywającego dały ostatnie punkty drużynie ze Świdnika.

MVP: Mateusz Łysikowski.

Chrobry Głogów – Avia Świdnik 1:3
(21:25, 25:17, 17:25, 23:25)

Chrobry: Węgrzyn (11), Antosik (1), Lisicki (2), Ociepski (14), Tubiak (6), Rykała (13), Januszewski (libero) oraz Napiórkowski, Janiszewski, Słotarski, Biegun (8) i Kałkowski (libero)
Avia: Łysikowski (22), Kosiba (11), Siwicki (11), Obermeler (1), Walczak (3), Matula (2), Guz (libero) oraz Kuś (libero), Walawender (2), Rećko (3), Toma (6) i Błądziński (2)