Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Tie-break w Kluczborku dla Avii

I liga M: Tie-break w Kluczborku dla Avii

Pierwszego seta spotkania 26. kolejki I ligi w Kluczborku wygrali siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik. W dwóch kolejnych odsłonach po grze na przewagi lepsi okazali się gospodarze. Świdniczanie jednak nie poddali się, doprowadzili do tie-breaka, którego zdominowali i dopisali do swojego konta ważne w kontekście utrzymania w ósemce zwycięstwo.

Ataki Mateusza Siwickiego wyprowadziły Avię na prowadzenie 5:3. Obie drużyny nie ustrzegły się błędów, wciąż na prowadzeniu pozostawali jednak świdniczanie. Na ataki Mateusza Rećko starali się odpowiadać Jan Siemiątkowski i Łukasz Zimoń. Po serii przy zagrywkach kluczborskiego atakującego gospodarze odwrócili wynik (13:12). Błędy gospodarzy i skuteczny kontratak Rećko sprawiły, że Avia odskoczyła na 17:14, o czas poprosił trener Łysiak. Passę przy zagrywkach Siwickiego przerwał dopiero atakiem Michał Szmajduch (15:19). Do końca to Avia kontrolowała grę. Gdy Łukasz Walawender posłał asa, goście mieli serię piłek setowych – 24:17. Ostatnie punkty padły po zepsutych zagrywkach.

Po ataku Artura Pasińskiego Mickiewicz prowadził 5:3 na początku drugiej odsłony. W kolejnych akcjach nastąpiła seria błędów w polu zagrywki. Wynik szybko się wyrównał. Gra toczyła się punkt za punkt, akcje były krótkie (12:12). Ataki Dawida Bułkowskiego i blok na Urbanowiczu pozwoliły kluczborczanom odbudować przewagę, o czas poprosił trener Chwastyniak (14:12). Błąd Jaskuły i as Siwickiego ponownie doprowadziły do remisu. W dalszej fazie seta świdniczanie skuteczne ataki przeplatali z błędami w polu zagrywki. Wciąż akcje kończyły się w pierwszym uderzeniu. Atak Avii opierał się na Rećko (20:20). Skuteczny kontratak Jakuba Urbanowicza dał piłkę setową gościom, ale po czasie dla trenera Łysiaka skutecznie kiwnął Rafał Prokopczuk (24:24). As rozgrywającego Mickiewicza i blok na Urbanowiczu dały zwycięstwo gospodarzom.

Otwarcie trzeciego seta również należało do gospodarzy, szybko interweniował trener Chwastyniak (5:2). Goście popełniali proste błędy, po nieudanym ataku Rećko było już 10:5. Asy Siwickiego zmniejszyły nieco dystans, ale po czasie dla trenera Łysiaka skutecznie zaatakował Bułkowski (11:8). Obie drużyny oddawały przeciwnikom punkty po pomyłkach, przy stanie 17:13 drugą przerwę wykorzystał świdnicki szkoleniowiec (17:13). Gdy siemiątkowski dołożył jeszcze asa, różnica punktowa zwiększyła się do sześciu oczek (19:13). Sygnał do odrabiania strat dał Kamil Kosiba, po błędzie w kontrataku Pasińskiego czas wykorzystał trener Mickiewicza (19:16). Goście wciąż walczyli, celna zagrywka Urbanowicza i kontrataki Kosiby sprawiły, że Avia w końcówce złapała kontakt punktowy (23:22), a błąd Prokopczuka doprowadził do remisu (23:23). Również w tym secie świdniczanie mieli szansę na zwycięstwo, ale walkę na przewagi zakończył błąd Kosiby.

W czwartą partię lepiej weszli goście, którzy po asie Kamila Durskiego prowadzili 7:4. Nie brakowało ciekawych wymian, ale to Avia utrzymywała przewagę. Kolejne ataki kończyli Kosiba i Rećko, przy stanie 9:13 interweniował trener Łysiak. Pojedyncze zagrania Pasińskiego nie wystarczały, by gospodarze zniwelowali dystans. Również w tej odsłonie nie zabrakło serii zepsutych zagrywek (15:17). Po kontrataku Kosiby Avia prowadziła 19:15, drugą przerwę wykorzystał kluczborski szkoleniowiec. W końcówce uaktywnił się Bułkowski, a gdy celną zagrywkę dołożył Siemiątkowski, dystans ponownie stopniał. Przy stanie 21:22 interweniował Witold Chwastyniak. Po czasie skutecznie zaatakował Urbanowicz. Decydujące punkty padły po ataku Rećko i bloku na Siemiątkowskim.

Od pierwszych akcji tie-breaka Avia dyktowała warunki. Gdy ciekawą wymianę skończył Urbanowicz, o czas poprosił trener Łysiak (2:6). Dobrze funkcjonował świdnicki blok. Atak Siwickiego dał sygnał do zmiany stron (3:8). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, po bloku na Czerwińskim ostatnią przerwę wykorzystał Mariusz Łysiak (4:11). W końcówce trener Chwastyniak zdecydował się na zadaniową zmianę – w pole zagrywki za Urbanowicza wszedł Walawender (5:13). Kolejne dwa punkty padły po asach tego rozgrywającego.

MVP: Mateusz Rećko

Mickiewicz Kluczbork – Polski Cukier Avia Świdnik 2:3
(18:25, 26:24, 27:25, 22:25, 5:15)

Mickiewicz: Schmidt (6), Szmajduch (1), Czerwiński (1), Siemiątkowski (15), Prokopczuk (5), Zimoń (3), Jaskuła (libero) oraz Bułkowski (17), Mucha (5), Kupka (1), Popik i Pasiński (12)
Avia: Durski (4), Kosiba (19), Siwicki (13), Urbanowic (19), Rećko (23), Obermeler (3), Guz (libero) oraz Kuś (libero), Machowicz, Walawender (2), Toma (1), Kalinowski (1) i Seliga (1)