Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Tie-break w Bydgoszczy, BBTS w finale

I liga M: Tie-break w Bydgoszczy, BBTS w finale

fot. Klaudia Piwowarczyk

Pierwszym finalistą I ligi został  BBTS Bielsko-Biała, który w rewanżowym meczu półfinałowym pokonał Visłę Proline Bydgoszcz. O losach spotkania ponownie musiał zadecydować tie-break. W nim lepsi okazali się bielszczanie, którzy zrobili następny krok ku awansowi do PlusLigi.

Mecz zaczął się od wymiany ciosów po obu stronach siatki. Po błędzie Jake Hanesa bydgoszczanie odskoczyli na 7:5, ale przez własne pomyłki szybko stracili przewagę. W kolejnych akcjach na udane zagrania Jana Galabova odpowiadał Adrian Hunek, a wynik oscylował wokół remisu. Dopiero blok Wojciecha Kaźmierczaka dał ponownie niewielką przewagę Viśle (16:14). BBTS nie rezygnował z walki, a kontra Bartosza Pietruczuka pozwoliła mu odrobić straty. Po asach serwisowych Tomasza Piotrowskiego i Hanesa to on przejął inicjatywę. W końcówce gospodarze mieli kłopoty w ataku, a popsuta zagrywka Mariusza Marcyniaka dała zwycięstwo bielszczanom w premierowej odsłonie (25:21).W drugą odsłonę również lepiej wszedł BBTS, który dzięki dobrej postawie na siatce Wojciecha Sieka odskoczył od rywali na 5:2. Udane kontry dokładał Pietruczuk, a po asie serwisowym Hanesa goście wygrywali już 8:3. Galabov na spółkę z Damianem Wierzbickim próbowali niwelować straty po stronie bydgoszczan, ale wciąż inicjatywa należała do ich rywali. Po zbiciu Kamila Gutkowskiego Visła zbliżyła się na 10:12, ale w kolejnych minutach nie mogła dogonić przyjezdnych (15:17). Udało jej się to dopiero po asie serwisowym Galabova i kontrze Wierzbickiego. Zanosiło się nawet na batalię na przewagi (22:22), lecz skuteczna kontra Pietruczuka i as serwisowy Hanesa przechyliły szalę zwycięstwa na stronę bielszczan (25:22).

W trzecim secie do walki zerwali się gospodarze, którzy po asie serwisowym Galabova zaczęli budować sobie przewagę. Dokładali punkty w bloku i wykorzystywali błędy rywali (9:4) .Udanie na kontrze prezentował się duet Wierzbicki/Galabov, a BBTS-owi niewiele wychodziło. Po kontrze Marcyniaka przegrywał już 7:17. Ale nie rezygnował z walki. Przy zagrywce Piotrowskiego zaczął odrabiać straty. Zbliżył się na 14:19, ale na więcej nie było go stać. W końcówce Visła dominowała w ataku, a przyjezdnym nie pomogły liczne zmiany w składzie. Po kontrze Galabova bydgoszczanie przedłużyli spotkanie (25:17).

W czwartej partii podopieczni Marcina Ogonowskiego poszli za ciosem. Po błędzie w ataku Pietruczuka odskoczyli od rywali na 6:4. As serwisowy Wierzbickiego spowodował, że ich przewaga robiła się coraz wyraźniejsza (10:6). Mimo że bielszczanie próbowali walczyć, to popełniali błędy w ataku oraz nadziewali się na blok rywali, przez co ich sytuacja robiła się coraz trudniejsza (15:9). Pojedyncze udane odpowiedzi Sieka i Mateusza Zawalskiego pozwoliły im zbliżyć się na 15:19, ale Visła na więcej im nie pozwoliła. W końcówce kontrolowała sytuację. Blok dołożył Kaźmierczak, a Wierzbickiego zbicie doprowadziło do tie-breaka (25:19).

W decydującej odsłonie przebudził się BBTS, który wykorzystał błędy rywali, a po punktowej zagrywce Pawła Gryca objął prowadzenie 5:2. Po asie serwisowym Hanesa jego sytuacja robiła się coraz lepsza (8:4). Pojedyncze udane odpowiedzi Galabova i Wierzbickiego już nie zmieniły obrazu gry po stronie gospodarzy. Ostatecznie przegrali oni 11:15 i musieli pożegnać się z marzeniami o grze w finale.

MVP: Jake Hanes

Visła Proline Bydgoszcz – BBTS Bielsko-Biała 2:3
(21:25, 22:25, 25:17, 25:19, 11:15)

Stan rywalizacji: 2:0 dla BBTS-u
Awans: BBTS

Składy zespołów:
Visła: Masny (1), Wierzbicki (28), Marcyniak (11), Kaźmierczak (5), Galabov (22), Gutkowski (9), Bonisławski (libero) oraz Radziwon i Kwasigroch
BBTS: Macionczyk (2), Hanes (26), Piotrowski (9), Pietruczuk (16), Siek (13), Hunek (2), Ledwoń (libero) oraz Fijałek (libero), Gryc (4), Coenen, Gil, Zawalski (4) i Lesiuk

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę