Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Spalska młodzież z jednym setem w Świdniku

I liga M: Spalska młodzież z jednym setem w Świdniku

Siatkarze SMS-u PZPS Spała nie sprawili niespodzianki w Świdniku. W zaległym meczu zaplecza PlusLigi przegrali z miejscową Polskim Cukrem Avią 1:3. Dobrze weszli w mecz, ale od drugiego seta to gospodarze dyktowali już warunki gry.

W mecz lepiej weszli goście, którzy po asie serwisowym Igora Rybaka i błędzie Macieja Walczaka objęli prowadzenie 6:3. Punktową zagrywkę dołożył Mateusz Nowak, a dzięki blokowi spalska młodzież wygrywała już 10:4. Do walki Avię poderwał Mateusz Łysikowski, ale zbliżyła się ona do rywali tylko na 10:11. Dwa asy serwisowe, tym razem w wykonaniu Jakuba Kaliszuka, spowodowały, że to przyjezdni znowu zyskali przewagę (17:12). Świdniczanie ratowali się blokiem, ale psuli za dużo zagrywek, aby ich pogoń za młodymi adeptami siatkówki była skuteczna. W końcówce ważne akcje kończył Kaliszuk, a popsuta zagrywka rywali dała triumf SMS-owi w premierowej odsłonie (25:20).

W pierwszej fazie drugiego seta oba zespoły szły łeb w łeb, ale przy zagrywce Mateusza Siwickiego to Avia zaczęła przejmować inicjatywę na boisku (8:4). Udane kontry dokładali Przemysław Toma i Kamil Kosiba, a goście byli w coraz większej defensywie (12:6). Popełniali proste błędy, a po akcji Łukasza Walawandera Avia dyktowała warunki (19:11). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie. Świdniczanie punktowali blokiem, a pomyłka przeciwników w polu serwisowym zakończyła nierówną walkę w tej części spotkania (25:15).

W trzeciego seta lepiej weszli goście, którzy po zagrywce Kamila Urbańczyka odskoczyli od rywali na 3:0, ale za sprawą Mateusza Rećko podopieczni Witolda Chwastyniaka szybko wrócili do gry. Duet Potrykus/Urbańczyk dał ponownie prowadzenie gościom (11:6), ale równie szybko ją stracili. Dopiero ich błędy spowodowały, że do głosu zaczęli dochodzić świdniczanie. Po zbiciu Kamila Kosiby wygrywali już 20:16. W końcówce siatkarze SMS-u popełniali kolejne błędy, a ataki Jakuba Hukela dały zwycięstwo Avii (25:20).

W czwartej odsłonie poszła ona za ciosem, a przy zagrywce Tomy zbudowała sobie przewagę (4:0). Rybak próbował poderwać gości do walki, ale po asie serwisowym Siwickiego przegrywali oni już 4:9. Skuteczne kontry dokładali Kosiba i Rećko, a spalska młodzież była coraz bardziej bezradna. Avia zatrzymywała ją też blokiem, a po zbiciu ze środka Siwickiego przybliżała się do sukcesu (17:7). Pojedyncze dobre zagrywki Potrykusa nie poderwały już przyjezdnych do walki. W końcówce popełniali oni błędy na zagrywce, a Hukel dał wygraną gospodarzom (25:17).

MVP: Kamil Kosiba

Polski Cukier Avia Świdnik – SMS PZPS Spała 3:1
(20:25, 25:15, 25:20, 25:17)

Avia: Walawender (5), Walczak, Toma (5), Siwicki (14), Łysikowski (11), Kosiba (12), Kuś (libero) oraz Guz (libero), Rećko (8), Hukel (4)
SMS: Serafin, Nowak (14), Kaliszuk (7), Rybak (4), Potrykus (14), Urbańczyk (8), Kubicki (libero) oraz Serewis (1), Szpernalowski, Patecki (2), Nowik (1), Przybyłek