Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Spalska młodzież walczyła, ale punkty zostały we Wrześni

I liga M: Spalska młodzież walczyła, ale punkty zostały we Wrześni

Siatkarze Krispolu Września odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o miejsce w czołowej ósemce. Podopieczni Mariana Kardasa pokonali u siebie, choć nie bez problemów, spalską młodzież 3:1.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po ataku Konrada Bączka szybko odskoczyli od rywali (6:2). Ci jednak zaczęli wracać do gry, a po bloku Kajetana Kubickiego i asie serwisowym Mateusza Kufki doprowadzili do remisu (8:8). Z czasem to oni zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Udaną kontrą popisał się Piotr Śliwka, a po zagrywce Jakuba Majchrzaka SMS prowadziła już 16:13. Roztrwoniła tę przewagę przez własne błędy. W decydującą część seta oba zespoły weszły przy stanie remisowym. W końcówce ważną kontrę skończył Adrian Kopij, co dało przewagę Krispolowi (22:20). Spalska młodzież jeszcze walczyła, ale Paweł Cieślik przypieczętował wygraną wrześnian w premierowej odsłonie (25:23).

W drugiego seta również lepiej weszli podopieczni Mariana Kardasa, którzy zbudowali sobie niewielką przewagę. Po drugiej stronie siatki atak za atakiem kończył Kacper Ratajewski, ale dopiero błąd na siatce Roberta Brzóstowicza spowodował, że przyjezdni wrócili do gry. Przy zagrywce Kufki to oni zaczęli przejmować inicjatywę na boisku (13:10). Udaną kontrę dołożył Kamil Szymendera, a podopieczni trenera Bąkiewicza poczynali sobie coraz pewniej (16:11). Krispol próbował walczyć, ale pojedyncze udane zagrania Kopija to było za mało, aby odeprzeć atak SMS-u. Wprawdzie po błędzie rywali zbliżył się jeszcze do nich na 19:22, ale na więcej nie było go stać. W końcówce ważne akcje kończył Szymendera, a popsuta zagrywka Cieślika zakończyła tego seta (25:20).

Wygrana wyraźnie rozochociła przyjezdnych, którzy od początku trzeciej odsłony dzielnie stawiali opór Krispolowi. W jego szeregach na parkiecie pojawił się Mateusz Linda, który udane zagrania przeplatał błędami. Po drugiej stronie siatki punktowali między innymi Szymendera i Kufka. Walka cios za cios trwała do stanu 16:16. Wówczas przy zagrywce Piotra Lipińskiego i dzięki dobrej postawie na siatce Karola Jankowskiego gospodarze w mgnieniu oka odskoczyli rywalom (21:16). Tych do walki próbował jeszcze poderwać Jakub Olszewski, ale końcówka należała do Krispolu. Asem serwisowym zwycięstwo w niej przypieczętował Jankowski.

W czwartego seta lepiej weszli goście, którzy po asach serwisowych Kubickiego wysforowali się na prowadzenie (8:5). Nie cieszyli się z niego długo, bo Linda pozwolił wrześnianom wrócić do gry. W kolejnych minutach dobrze spisywał się Igor Zawadzki, a przy serwisie Kubickiego SMS znowu wyszła na prowadzenie (16:14). Po raz kolejny jednak Krispol odrobił straty, a oba zespoły przy stanie remisowym weszły w decydującą część seta. W niej więcej błędów popełniali przyjezdni, a dzięki Kopijowi gospodarze triumfowali 25:23).

MVP: Adrian Kopij

Krispol Września – SMS PZPS Spała 3:1
(25:23, 20:25, 25:19, 25:23)

Krispol: Lipiński (3), Cieślik (7), Kopyść (2), Kopij (16), Bączek (6), Brzóstowicz (7), Zieliński (libero) oraz Leracz (5), Wachowicz, Rymarski (1), Linda (13), Jankowski (6)
SMS: Kubicki (5), Kufka (14), Olszewski (10), Ratajewski (10), Majchrzak (8), Śliwka (2), Hawryluk (libero) oraz Szymendera (11), Peryt (2), Szperlanowski, Zawadzki (6), Nowak (1)