Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: SMS wciąż bez wygranej, punkty zostały w Głogowie

I liga M: SMS wciąż bez wygranej, punkty zostały w Głogowie

Drugą wygraną z rzędu odnieśli siatkarze Chrobrego Głogów, którzy w ramach dziewiątej kolejki I ligi pokonali przed własną publicznością SMS PZPS Spała 3:0. Przyjezdni tylko w niektórych fragmentach meczu potrafili dotrzymać kroku rywalom, a to było za mało, aby mogli pokusić się o pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Mecz od mocnego uderzenia zaczęli goście, którzy po asie serwisowym Jakuba Majchrzaka odskoczyli od rywali na 5:1. Ci jednak szybko zaczęli odrabiać straty, a po bloku Krzysztofa Antosika wrócili do gry (7:7). Nie przełamali spalskiej młodzieży, a dzięki blokowi na moment odskoczyła ona na 12:9, ale po asie serwisowym Huberta Węgrzyna wynik ponownie zaczął oscylować wokół remisu (13:13). Przez błędy rywali Chrobry zaczął wychodzić na prowadzenie, ale po kontrze Jakuba Serewisa wciąż wszystko było otwarte w premierowej odsłonie (20:20). W końcówce gości pogrążyły błędy własne, a Marcin Ociepski przypieczętował wygraną głogowian w tym secie (25:22).

W drugim secie podopieczni Dominika Walencieja poszli za ciosem, po bloku Macieja Polańskiego odskakując od przeciwników na 6:3. Asa serwisowego dołożył Krzysztof Rykała, a spalska młodzież była coraz bardziej bezradna (10:6). W jej grze pojawiały się błędy, a pojedyncze udane zagrania Bartłomieja Potrykusa to było zbyt mało, aby mogła ona wrócić do gry. W środkowej fazie seta kompletnie nie potrafiła zatrzymać Ociepskiego, który szalał zarówno w ataku, jak i w bloku (18:10). Asem serwisowym próbował jeszcze odpowiadać Igor Rybak, a w ataku pokazał się Potrykus, ale pozwoliło to gościom tylko częściowo zniwelować straty. W końcówce głogowianie i tak dyktowali warunki gry, a popsuta zagrywka Potrykusa zakończyła nierówną walkę w tej części spotkania (25:19).

W trzeciej odsłonie gospodarze nie zwalniali tempa, a po asie serwisowym Sebastiana Lisickiego odskoczyli od rywali na 6:3. W ataku pokazał się Ociepski, a punktową zagrywkę dołożył Rykała (10:6). Spalska młodzież była coraz bardziej bezradna, a po błędzie w ataku Kamila Urbańczyka przegrywała już 9:14. Pojedyncze udane zagrania Serewisa i Majchrzaka to było zbyt mało, aby goście wrócili jeszcze do gry. W końcówce często mylili się w ataku, a to przybliżało Chrobrego do wygranej. Na środku pokazał się jeszcze Polański, a błąd rywali przypieczętował sukces głogowian.

MVP: Marcin Ociepski

Chrobry Głogów – SMS PZPS Spała 3:0
(25:22, 25:19, 25:17)

Chrobry: Antosik (1), Rykała (11), Ociepski (15), Biegun (3), Polański (6), Węgrzyn (7), Januszewski (libero) oraz Kałkowski (libero), Słotarski, Lisicki (2), Napiórkowski, Tubiak
SMS: Nowak (2), Serewis (14), Potrykus (8), Szpernalowski, Rybak (8), Majchrzak (9), Kubacki (libero) oraz Nowik, Serafin, Urbańczyk (3), Pacholski