Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: SMS walczył, ale punkty zostały w Białymstoku

I liga M: SMS walczył, ale punkty zostały w Białymstoku

Siatkarze SMS-u PZPS Spała rundę zasadniczą zakończyli bez zwycięstwa. Ambitnie walczyli oni w 30. kolejce w Białymstoku, ale po zaciętym meczu ulegli miejscowemu BAS-owi 1:3. Zwycięstwo sprawiło, że beniaminek zakończył sezon na dziesiątej pozycji.

W mecz lepiej weszli goście, którzy szybko odskoczyli od rywali na 5:3. Białostoczanie nie zamierzali dać za wygraną, a po kilku akcjach udało im się wrócić do gry (8:8). Wymiana ciosów trwała w najlepsze, ale dość niespodziewanie to ponownie SMS zaczęła przejmować inicjatywę na boisku (16:14). Przy stanie 19:16 o czas poprosił Krzysztof Andrzejewski, ale jego podopieczni nie potrafili przełamać przeciwników. W końcówce rozpędzona spalska młodzież nie dała się zatrzymać, a premierowa odsłona padła jej łupem 25:21.

To podrażniło beniaminka, który drugiego seta zaczął od prowadzenia 6:2. Wówczas o czas poprosił szkoleniowiec gości, ale nadal inicjatywa była po stronie BAS-u. Gra punkt za punkt powodowała, że wciąż w lepszej sytuacji byli gospodarze (14:12). W pewnym momencie prowadzili oni już 20:16, ale w jednym ustawieniu stracili całą przewagę (20:20). Zanosiło się na batalię na przewagi, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali białostoczanie, którzy triumfowali 25:23.

W pierwszej fazie trzeciej odsłony oba zespoły szły łeb w łeb, ale to gospodarze w jednym ustawieniu wypracowali sobie przewagę (8:4). Spalska młodzież próbowała walczyć, ale wciąż inicjatywa była po stronie BAS-u. W jego szeregach na podwójną zmianę zdecydował się trener Andrzejewski, wprowadzając Błażeja i Roque de Oliveirę. Wykorzystali to przyjezdni, którzy zniwelowali straty (17:17). Przy remisie oba zespoły weszły w decydującą część tej partii. W niej dało o sobie znać doświadczenie białostoczan, którzy triumfowali 25:22.

Czwartą partię od mocnego uderzenia zaczęli przyjezdni, którzy najpierw wysforowali się na prowadzenie 4:2, a chwilę później było już 8:5. BAS w jednym ustawieniu wrócił do gry, a w kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu. Spalska młodzież jednak dążyła do tie-breaka. W pewnym momencie zbudowała sobie solidną nadwyżkę (20:17), ale roztrwoniła ją przez własne błędy. W końcówce miała jeszcze piłkę setową, ale po walce na przewagi w tym secie triumfowali siatkarze beniaminka, kończąc tym samym zmagania ze zwycięstwem (27:25).

MVP: Michał Witkoś

BAS Białystok – SMS PZPS Spała 3:1
(21:25, 25:23, 25:22, 27:25)

BAS: Witkoś, Goss, Kacperkiewicz, Rawiak, Turski, Wójcik, Nicewicz (libero) oraz Cholewiński, Błażej, Roque de Oliveira
SMS: Szpernalowski, Rybak, Potrykus, Serewis, Przybyłek, Nowak, Kubacki (libero) oraz Nowik, Jańczyk, Majchrzak