Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: SMS walczył, ale przegrał w Sulęcinie

I liga M: SMS walczył, ale przegrał w Sulęcinie

Chociaż podopiecznym trenera Bąkiewicza nie można odmówić woli walki, ponownie nie dopisali do swojego konta żadnych punktów. W Sulęcinie sił uczniom SMS-u wystarczyło na wygranie zaledwie jednego seta. W trzech pozostałych bardziej zdecydowanie punktowali siatkarze Olimpii Sulęcin i to oni triumfowali 3:1.

Otwarcie spotkania toczyło się punkt za punkt. Atak gospodarzy opierał się na Grzegorzu Turku (7:6). Gdy asa dołożył Artur Błażej, o czas poprosił trener Bąkiewicz (7:10). Obie drużyny nie ustrzegły się prostych błędów. Mimo starań Kacpra Ratajewskiego, to Olimpia pozostawała na prowadzeniu. Gdy kontratak wykorzystał Michał Wójcik, sulęcinianie odskoczyli na 16:12. W dalszej fazie seta nastąpiła seria zepsutych zagrywek (18:15). Przyjezdni mieli problemy z przyjęciem, gdy kontratak skończył Maciej Krysiak, drugi raz o czas poprosił szkoleniowiec SMS-u (21:17). Seria przy zagrywkach Seweryna Lipińskiego trwała, zakończył ją dopiero błąd zagrywającego (23:18). Po ataku Patryka Cichosza-Dzygi Olimpia miała serię piłek setowych (24:18). Kropkę nad i w tej partii postawił Turek.

Chociaż pierwsze akcje drugiego seta należały do SMS-u, gospodarze szybko wyrównali. W szeregach przyjezdnych mnożyły się błędy, a gdy zatrzymany został Piotr Śliwka, przerwę wykorzystał Michał Bąkiewicz (6:5). Dopiero atak Mateusza Nowaka pozwolił gościom zrobić przejście (7:6). Obie drużyny grały falami, skuteczne akcje przeplatając z błędami (11:11). W dalszej fazie seta sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Dopiero po bloku na Szymenderze Olimpia wyszła na prowadzenie 16:13 i o czas poprosił Michał Bąkiewicz. Za sprawą skutecznych ataków Kacpra Ratajewskiego SMS doprowadził do remisu (16:16). W kolejnych akcjach ponownie nastąpiła seria błędów w polu zagrywki po obu stronach. Końcówka seta była zacięta. Gdy przedłużoną akcję skończył skutecznym atakiem Turek, Olimpia wyszła na prowadzenie 22:20. Po skutecznym zagraniu swojego atakującego gospodarze mieli serię piłek setowych (24:21). Po czasie dla trenera Chajca ostatni punkt w tym secie zdobył Lipiński.

Z nową energią w trzeciego seta weszli przyjezdni, którzy po ataku Jakuba Olszewskiego prowadzili 6:3. Po serii zepsutych zagrywek ataki skończyli Turek i Polczyk. Na tablicy wyników pojawił się remis i o czas poprosił trener Bąkiewicz (8:8). Obie drużyny wciąż często psuły zagrywki. Gdy zablokowany został Turek, SMS ponownie wyszedł na prowadzenie – 13:11. Z czasem dystans utrzymywał się, po bloku na Turku zawodników do siebie przywołał trener Chajec (12:15). Tym razem to sulęcinianie gonili, ale nie byli w stanie przełamać rywali. Dwa udane ataki Piotra Śliwki powiększyły dystans, drugi raz interweniował Łukasz Chajec (14:18). Gospodarze starali się walczyć, błąd Śliwki i skuteczne zagranie Lipińskiego zmniejszyło nieco dystans, szybko o czas poprosił trener Bąkiewicz (17:19). Po interwencji szkoleniowca SMS wrócił do kontrolowania gry. Punkt na wagę zwycięstwa przyjezdnych w tej odsłonie zdobył Śliwka.

Od początku czwartej partii skuteczniejsi byli gospodarze, którzy po błędzie Ratajewskiego prowadzili 5:2. Sulęcinianie jednak nie potrafili wyeliminować ze swojej gry błędów, gdy pomylił się Turek, dystans stopniał do jednego oczka (8:7). Coraz pewniej atakował jednak Maciej Krysiak (10:7). Z czasem inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze, chociaż mieli swoje problemy, utrzymywali się na prowadzeniu (12:8). Gdy asa posłał Grzegorz Turek, a następnie zablokowany został Śliwka, Olimpia odskoczyła na 16:11. SMS ponownie nie miał zamiaru odpuszczać i po asie Serafina zmniejszył dystans do dwóch oczek (15:17). W dalszej fazie seta nie brakowało emocji, ale wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by gospodarze wygrali tę odsłonę. Nieudana zagrywka Sergiusza Serafina zakończyła cały mecz.

MVP: Artur Błażej

Olimpia Sulęcin – SMS PZPS Spała 3:1
(25:19, 25:22, 20:25, 25:22)

Olimpia: Krysiak (17), Lipiński (13), Błażej (6), Turek (20), Wójcik (4), Cichosz-Dzyga (7), Pogłodziński (libero) oraz Polczyk (2) i Nawrot
SMS: Majchrzak (4), Szymendera (2), Śliwka (15), Nowak (9), Ratajewski (16), Serafin (2), Hawryluk (libero) oraz Olszewski (5), Pakos i Peryt