Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: SMS ugrał seta z Gwardią

I liga M: SMS ugrał seta z Gwardią

Chemeko-System Gwardia Wrocław zgodnie z planem zdobyła komplet punktów w starciu z SMS-em PZPS Spała. Gospodarze po dwóch wyraźnie przegranych partiach w trzeciej postawili się rywalom i przedłużyli spotkanie. Na więcej podopieczni trenera Murka już nie pozwolili i to wrocławianie cieszyli się ze zwycięstwa w tym niepozbawionym błędów meczu. Statuetkę MVP ponownie odebrał Jan Fornal.

Od początku spotkania skutecznie punktował Jan Fornal, dzięki czemu gwardziści wyszli na prowadzenie 7:5. Po obu stronach siatki zdarzały się błędy zarówno w polu zagrywki jak i na siatce. Zdarzały się przedłużone wymiany, jednak głównie padały one łupem gości. Gdy Fornal dołożył asa, o czas poprosił trener SMS-u (9:13). Gospodarze mieli spore problemy ze skończeniem ataku. Seria gwardzistów trwała, dlatego szybko drugą przerwę wykorzystał spalski szkoleniowiec. Dopiero zagranie Jakuba Serewisa pozwoliło zrobić przejście (10:17). Z czasem kolejne akcje kończyli Fornal i Paweł Gryc. Pojedyncze zagrania gospodarzy na niewiele się zdały. Po ataku przez środek Mariusza Schamlewskiego wrocławianie mieli serię piłek setowych. Drugą z nich wykorzystał Gryc.

W drugim secie goście kontynuowali skuteczną grę, po kontrataku Kamila Maruszczyka odskoczyli na 5:1. Wciąż częściej błędy popełniali gospodarze, przy stanie 8:3 dla Gwardii o czas poprosił trener Pawlik. Szkoleniowiec SMS-u zaczął rotować składem. Niemoc podczas zagrywek Leona Dervisaja zakończył dopiero Jakub Kaliszuk (4:10). Chociaż wrocławianie przeplatali celne ataki z pomyłkami, pozostawali na wyraźnym prowadzeniu (9:15). Gospodarze starali się czytać grę rywali, ale tylko pojedyncze ataki były skutecznie blokowane. Na środku dobrze radził sobie Schamlewski. Ostatnie punkty dla gwardzistów w tym secie padły po zepsutych zagrywkach Pateckiego i Kaliszuka.

Trzecia partia od pierwszych akcji była wyrównana. Wynik oscylował wokół remisu a drużyny wymieniały się skutecznymi atakami. Dopiero po kontratakach Kaliszuka SMS wyszedł na prowadzenie 11:9. W tej odsłonie częściej błędy popełniali przyjezdni. Po serii pomyłek gwardzistów interweniował trener Murek (15:12). Ofensywa gości wciąż opierała się na Fornalu. Na środku skuteczny był Wiktor Przybyłek, gospodarze znacznie lepiej ustawiali blok. Wrocławianie nie odpuszczali, gdy po asie Fornala złapali kontakt punktowy, o czas poprosił trener Pawlik (19:18). Po interwencji szkoleniowca uczniowie SMS-u odbudowali swoją przewagę, po asie Szymona Pateckiego było już 21:18. Seria pomyłek gospodarzy doprowadziła do remisu (22:22). Wrocławianie nie wykorzystali jednak tej szansy. Gdy kontratak wykorzystał Stanisław Dróżdż, to SMS cieszył się ze zwycięstwa.

Otwarcie seta numer cztery było zacięte, jednak szybko sprawy w swoje ręce wziął Fornal i wyprowadził gości na prowadzenie 9:6. Po błędzie Beckera interweniował trener Pawlik. Dopiero Dróżdż atakiem po bloku pozwolił zrobić przejście (7:10). W kolejnych akcjach gospodarze starali się walczyć, jednak skuteczniejsi na siatce byli ich rywale. Gdy asa dołożył Schamlewski było już 15:10 dla Gwardii. Swoje akcje kończył Kaliszuk a gdy Urbańczyk wykorzystał przechodzącą piłkę, dystans stopniał do dwóch oczek (14:16). SMS wciąż jednak nie potrafił wyeliminować ze swojej gry błędów. Ponownie nie brakowało przedłużonych wymian. W końcówce ręki w ataku nie wstrzymywał Schamlewski i to jego zagranie zamknęło cały pojedynek.

MVP: Jan Fornal

SMS PZPS Spała – Chemeko System Gwardia Wrocław 1:3
(17:25, 18:25, 25:23, 20:25)

SMS: Majchrzak (3), Serewis (3), Potrykus (4), Rybak (1), Serafin, Przybyłek (7), Kubacki (libero) oraz Patecki (10), Dróżdż (6), Becker, Kaliszuk (10) i Urbańczyk (4)
Gwardia: Maruszczyk (6), Zawalski (4), Schamlewski (14), Fornal (27), Dervisaj, Gryc (9), Mihułka (libero) oraz Nowik (5) i Cedzyński (4)