Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: SMS lepszy od Chrobrego w Głogowie

I liga M: SMS lepszy od Chrobrego w Głogowie

Trzecią porażkę z rzędu we własnej hali ponieśli siatkarze Chrobrego Głogów. Tym razem podopieczni trenera Walencieja po czterech setach musieli uznać wyższość SMS-u PZPS Spała. Dla drużyny prowadzonej przez trenera Bąkiewicza było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie, a pierwsze na wyjeździe. Nagrodę MVP odebrał Kacper Ratajewski.

Na początku seta goście popełniali sporo błędów. Nie brakowało ciekawych wymian. Gdy piłkę na siatce wykorzystał Stanisław Wawrzyńczyk, gospodarze wyszli na prowadzenie 9:7, a o czas poprosił trener Bąkiewicz. Atak SMS-u opierał się na Kacprze Ratajewskim. Chociaż po skutecznym ataku Piotra Śliwki na tablicy wyników pojawił się remis (12:12), szybko głównie przez pomyłki przyjezdnych Chrobry ponownie prowadził i drugą przerwę wykorzystał Michał Bąkiewicz (15:12). W dalszej fazie seta goście starali się walczyć, ale wciąż sytuację na boisku kontrolowali bardziej doświadczeni gospodarze. Skuteczne atakował Marcin Ociepski. Po celnym zagraniu Krzysztofa Rykały głogowianie mieli serię piłek setowych (24:20). Dwie z nich SMS obronił, jednak ostatnie słowo należało do Huberta Węgrzyna.

Otwarcie drugiej partii toczyło się punkt za punkt, chociaż goście nie potrafili wyeliminować ze swojej gry błędów (10:10). Mylili się również gospodarze i po nieudanym ataku Węgrzyna o czas poprosił trener Walenciej (10:12). Gra obu zespołów nie stała na zbyt wysokim poziomie. Gdy kontratak wykorzystał Jakub Majchrzak, kolejny raz interweniował szkoleniowiec Chrobrego (13:16). Mimo roszad w składzie gra gospodarzy nie ulegała poprawie, a kilkupunktowy dystans utrzymywał się. Atak Mateusza Kufki dał serię piłek setowych SMS-owi (24:20). W dwóch kolejnych akcjach goście popełnili błędy, dlatego o czas poprosił jeszcze trener Bąkiewicz. Siatkarze ze Spały wciąż nie byli w stanie skończyć ataku (24:24). Niemoc przyjezdnych przełamał skutecznym zagraniem Kamil Szymendera, a seta zamknął as Kajetana Kubickiego.

Chociaż pierwsze akcje trzeciego seta należały do SMS-u, sytuacja szybko odmieniła się i po bloku na Śliwce to Chrobry prowadził 5:3. Przyjmującego szybko zmienił Olszewski. Gospodarze nie wstrzymywali ręki w ataku, jednak rywale nie mieli zamiaru odpuszczać (10:9). Kolejne akcje zaczął kończyć Jakub Olszewski i przy stanie 12:13 czas wykorzystał trener Walenciej. Po czasie skutecznie zaatakował Ociepski. Goście nie potrafili przejąć inicjatywy, głogowian do walki poderwał Bartosz Janeczek (17:16). W dalszej fazie seta trwała emocjonująca, choć niepozbawiona pomyłek gra. Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować wyraźnego prowadzenia. Gdy przechodzącą piłkę wykorzystał Olszewski, drugi raz przerwę wykorzystał szkoleniowiec zespołu z Głogowa (22:23). W kolejnej akcji Janeczek popełnił błąd, a Biegunowi nie udało się zagranie i to SMS triumfował 25:22.

Seria celnych zagrywek Ratajewskiego sprawiła, że SMS prowadził 4:1 na początku czwartej odsłony. Czas dla trenera Walencieja nie wybił gości z rytmu, serię przerwał dopiero atak Janeczka (2:5). Głogowianie bez większych problemów odrobili straty i gdy Tomasz Błądziński wykorzystał piłkę na siatce, na tablicy wyników pojawił się remis (5:5). Goście ponownie popełniali sporo błędów, przy stanie 10:8 przerwę wykorzystał trener Bąkiewicz. Serię pomyłek SMS-u przerwał dopiero skutecznym zagraniem Majchrzak (12:9). Głównie za sprawą ataków Olszewskiego siatkarze ze Spały wyrównali (14:14). W kolejnych akcjach gra SMS-u zaczęła się nakręcać, to młodzi zawodnicy przejęli inicjatywę na boisku (15:17). Nie do zatrzymania był Ratajewski (16:19). Gospodarzom nie można było odmówić woli wali, jednak to goście byli skuteczniejsi. Po kontrataku Ratajewskiego SMS miał kolejne szanse, by wygrać mecz. Triumf gości przypieczętował atakiem Olszewski.

MVP: Kacper Ratajewski

Chrobry Głogów – SMS PZPS Spała 1:3
(25:22, 24:26, 22:25, 20:25)

Chrobry: Węgrzyn (3), Polański (6), Antosik (1), Ociepski (11), Rykała (7), Wawrzyńczyk (4), Januszewski (libero) oraz Troczyński, Janeczek (11), Biegun (6), Tubiak (1) i Błądziński (2)
SMS: Majchrzak (11), Szymendera (10), Kubicki (3), Kufka (12), Śliwka (7), Ratajewski (15), Hawryluk (libero) oraz Olszewski (13)