Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: SMS bez szans w Świdniku

I liga M: SMS bez szans w Świdniku

Siatkarze SMS-u PZPS Spała nie sprawili niespodzianki w Świdniku, gdzie musieli uznać wyższość Polskiego Cukru Avii. Podopieczni Witolda Chwastyniaka udzielili młodzieży lekcji siatkówki, ogrywając ją w trzech szybkich setach.

Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios. Nieszczęście SMS-u zaczęło się od pomyłki w ataku Jakuba Majchrzaka, a po serii zagrywek Kamila Kosiby Avia w mgnieniu oka odskoczyła od rywali na 10:5. W kolejnych akcjach ataki kończyli Kosiba i Mateusz Rećko, przez co kontrolowała ona boiskowe wydarzenia. Przy serwisie Tytusa Nowika spalska młodzież zbliżyła się na 12:15, ale na więcej nie było jej stać. Wciąż popełniała sporo błędów, a kolejne zbicia Rećko powodowały, że świdniczanie pewnie zbliżali się do wygranej w premierowej odsłonie. Podopiecznych Michała Bąkiewicza nie było stać już na żaden zryw. Gospodarze dołożyli jeszcze oczko w bloku, a błędne zbicie Piotra Śliwki przypieczętowało ich sukces w tej części spotkania (25:19).

W pierwszej fazie drugiej partii obie drużyny szły łeb w łeb. Dopiero pomyłka w ataku Łukasza Kalinowskiego i as serwisowy Kajetana Kubickiego sprawiły, że to przyjezdni zbudowali sobie przewagę (8:5). Nie cieszyli się z niej długo, bop o kontrze Kalinowskiego Avia odrobiła straty (9:9). Od stanu po 12 zaczęły się mnożyć błędy zespołu ze Spały, które podcięły mu skrzydła. Po kontrze Przemysława Tomy gospodarze prowadzili już 19:13 I byli na dobrej drodze do wygrania seta. W końcówce dwa asy serwisowe dołożył jeszcze Kosiba, a spalska młodzież nie poderwała się już do walki. Wciąż popełniała błędy, co zaowocowało gładką jej porażką w tym secie (15:25).

W trzeciej odsłonie gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa. Duet Toma/Rećko dał im przewagę (7:4). Pojedyncze udane ataki Nowika to było za mało, aby przyjezdni wrócili do gry. Popełniali dużo błędów, a po pomyłce w ataku Śliwki przegrywali już 6:11. Nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie w ataku Rećki, kontry kończył też Kosiba, a Avia kontrolowała boiskowe wydarzenia. Po dwóch blokach prowadziła już 20:11 i stało się jasne, że nie przegra tego seta. W końcówce w jej szeregi wkradło się lekkie rozluźnienie, ale nie przeszkodziło ono jej w pewnym zwycięstwie (25:18).

MVP: Łukasz Walawender

Polski Cukier Avia Świdnik – SMS PZPS Spała 3:0
(25:19, 25:15, 25:18)

Avia: Walawender (1), Rećko (9), Obermeler (7), Toma (6), Kalinowski (7), Kosiba (11), Kuś (libero) oraz Guz (libero), Żywno (2) i Machowicz
SMS: Kubicki (2), Nowik (7), Śliwka (10), Szymendera (5), Kufka, Majchrzak, Hawryluk (libero) oraz Nowak (4), Pakos, Ratajewski (1), Olszewski (2) i Serafin