Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: SMS bez szans w Siedlcach

I liga M: SMS bez szans w Siedlcach

Bolesną porażkę ponieśli siatkarze SMS-u PZPS Spała w Siedlcach, gdzie KPS zdominował ich w każdej partii i wygrał pewnie 3:0. Przyjezdni w żadnym secie nie byli w stanie nawiązać z rywalami wyrównanej walki, bowiem siedlczanie byli od nich lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Nagrodę MVP otrzymał Mateusz Borkowski.

Siedlczanie szybko zbudowali przewagę dzięki trudnej zagrywce Mariusza Magnuszewskiego (6:1). Młodzi siatkarze ze Spały nie pomagali sobie błędami własnymi, natomiast gospodarze byli czujni na siatce, a w dodatku znakomicie serwowali i po asie serwisowym Mateusza Borkowskiego prowadzili już 13:4. W połowie seta nieco się co prawda rozluźnili, co pozwoliło SMS-owi odrobić część strat (9:15), jednak nie byli w stanie znacząco zbliżyć się do rywali. Wysokie zwycięstwo KPS-u przypieczętował Damian Dobosz (25:18).

W drugą partię również lepiej weszli gospodarze dzięki kontrze Adriana Markiewicza oraz pomyłce Kacpra Ratajewskiego (5:2). Skuteczne bloki kilka akcji później pozwoliły SMS-owi złapać z rywalami kontakt punktowy (10:11), jednak siedlczanie szybko odbudowali przewagę za sprawą kolejnych błędów gości i zagraniom Markiewicza oraz Dobosza (16:10). Gdy asa serwisowego posłał Borkowski było już 19:11 i wszystko wskazywało na to, że wynik tej odsłony będzie podobny do poprzedniej. Tak też się stało i KPS ostatecznie triumfował 25:19 po zepsutej zagrywce Mateusza Nowaka.

Dwa asy serwisowe Magnuszewskiego otworzyły trzeciego seta (3:0). Siatkarze SMS-u próbowali walczyć, jednak gospodarze utrzymywali dystans, który przy kolejnej serii zagrywek rozgrywającego wynosił już osiem punktów (15:7). Przyjezdnym całkowicie brakowało argumentów w tej partii, natomiast po stronie KPS-u punkty dokładali kolejni siatkarze – Bartosz Michalak zanotował asa, Piotr Truszkowski i Dawid Pawlun bloki (23:14). Mecz zakończył Sergiusz Serafin zepsutą zagrywką (25:15).

MVP: Mateusz Borkowski

KPS Siedlce – SMS PZPS Spała 3:0
(25:18, 25:19, 25:15)

KPS: Frankowski (9), Borkowski (12), Markiewicz (7), Dobosz (8), Magnuszewski (7), Michalak (7), Potera (libero) oraz Nowak, Pawlun (2), Truszkowski (1), Gołębiowski (2)
SMS: Szymandera, Kufka (3), Śliwka (7), Nowak (11), Ratajewski (7), Serafin (2), Kędzierski (libero) oraz Majchrzak (1), Olszewski (1), Pakos, Peryt (1), Zawadzki, Gaweł