Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Siedlczanie ponownie lepsi od Mickiewicza

I liga M: Siedlczanie ponownie lepsi od Mickiewicza

W przedostatnim meczu we własnej hali Mickiewicz Kluczbork przegrał z KPS-em Siedlce. Siedlczanie mieli szansę wygrać 3:0, ale w inauguracyjnej partii gospodarze odwrócili bieg seta. Podopieczni trenera Grabdy dopisali do swojego konta komplet oczek, ale nie zmieniło to ich sytuacji w tabeli – KPS w fazie play-off zagra z Visłą. Mickiewicz w środę zakończy rywalizację w tym sezonie spotkaniem z Chrobrym Głogów.

Gdy asa zaserwował Mariusz Magnuszewski, szybko interweniował trener Łysiak (1:5). Kolejne ataki kończył Mateusz Borkowski. Dopiero po asie Artura Pasińskiego dystans zmniejszył się. Obu drużynom zdarzało się popełniać błędy. W kolejnych akcjach nie do zatrzymania był Filip Frankowski i KPS odskoczył na 15:8. Mimo przerwy dla trenera Mickiewicza seria przy zagrywkach Bartosza Michalaka trwała. Zakończył ją dopiero atakiem po bloku Dawid Bułkowski (9:17). Wciąż na wyraźnym prowadzeniu pozostawali siedlczanie, po ataku Frankowskiego było już 20:13. Skuteczne ataki Przemysława Kupki i Pasińskiego oraz celne zagrywki przyjmującego pozwoliły zmniejszyć dystans (16:20). Mimo czasu dla trenera Grabdy niemoc gości trwała, dopiero błąd Popika pozwolił im wyjść z niewygodnego ustawienia (18:21). Kluczborczanie wciąż walczyli aż po bloku na Frankowskim wyszli na prowadzenie 23:22. Chociaż goście obronili piłkę setową i mieli swoją szansę na zwycięstwo, nie wykorzystali jej. Błąd Lorenca zamknął seta.

Otwarcie drugiej partii ponownie należało do siedlczan, po asie Frankowskiego było 6:3 dla KPS-u. Gra gości nie była bezbłędna, wynik szybko się wyrównał (7:7). Szybko ponownie do głosu doszli przyjezdni, gdy w ataku pomylił się Kupka, o czas poprosił trener Łysiak (8:12). Po asie Michała Gołębiowskiego było już 14:8. W kolejnych akcjach skutecznie atakował Michał Szmajduch, ale to nie wystarczało, by gospodarze byli w stanie zniwelować dystans. Siedlczanie górowali na siatce, po błędzie Mickiewicza KPS prowadził 20:12 i przerwę ponownie wykorzystał kluczborski szkoleniowiec. W końcówce to goście zaliczyli serię udanych zagrań. Atak z przechodzącej piłki Michalaka i as Gołębiowskiego dały ostatnie punkty KPS-owi.

Początek trzeciej partii przypominał poprzednie (1:4). Gospodarze mieli problemy z przyjęciem, nie wyprowadzali skutecznych ataków (1:7). Po czasie dla trenera Mickiewicza kontratak skończył Pasiński (2:7). Siedlczanie wciąż wywierali presję zagrywką. Większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu, a punkty dla gospodarzy padały głównie po pomyłkach rywali (7:14). W dalszej fazie seta nie brakowało zepsutych zagrywek. Magnuszewski często posyłał piłki do swoich środkowych. Wyraźny dystans utrzymywał się, po ataku Michalaka KPS miał osiem punktów przewagi – 20:12. Zepsuta zagrywka Kupki dała kolejne piłki setowe gościom. Błąd siedlczan i blok na Borkowskim przedłużyły grę, ale w kolejnej akcji Pasiński zepsuł zagrywkę.

Po kolejnych błędach siatkarzy Mickiewicza KPS odskoczył na 9:5. Wciąż więcej razy mylili się gospodarze, co pozwoliło powiększyć różnicę punktową. Siedlczanie utrzymywali skuteczność w pierwszej akcji, po ataku Frankowskiego prowadzili 15:10. Gra KPS-u nie była bezbłędna. Skuteczny atak Konrada Muchy i celna zagrywka Jana Siemiątkowskiego pozwoliły zmniejszyć różnicę punktową i o czas poprosił trener Grabda (12:15). W kolejnych akcjach goście wrócili do skutecznych zagrań. Ręki w ataku nie wstrzymywał Borkowski (14:19). Gospodarze starali się walczyć, jednak przewaga tym razem okazała się zbyt duża, by Mickiewicz zdołał odwrócić bieg seta. Decydujące punkty padły po atakach Frankowskiego i Borkowskiego.

MVP: Bartosz Michalak

Mickiewicz Kluczbork – KPS Siedlce 1:3
(26:24, 14:25, 18:25, 21:25)

Mickiewicz: Bułkowski (9), Schmidt (1), Mucha (9), Siemiątkowski (5), Pasiński (11), Prokopczuk (1), Jaskuła (libero) oraz Szmajduch (7), Kupka (6), Popik (1) i Zimoń (2)
KPS: Frankowski (18), Borkowski (16), Markiewicz (7), Gołębiowski (9), Magnuszewski (6), Michalak (10), Waloch (libero) oraz Lorenc (1), Dobosz, Pawlun, Truszkowski i Potera (libero)