Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Przerwana zła passa KPS-u, SMS z kolejną porażką

I liga M: Przerwana zła passa KPS-u, SMS z kolejną porażką

W końcu zwycięstwa doczekali się siatkarze KPS-u Siedlce, którzy przed własną publicznością pokonali SMS PZPS Spała. Spalska młodzież napędziła im trochę strachu, ale zdołała wygrać tylko seta i wciąż musi czekać na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Od początku meczu siedlczanie narzucili rywalom swój rytm gry, a zbicia Adriana Kopija i Kamila Długosza sprawiły, że odskoczyli od nich na 6:3. W kolejnych minutach KPS grał swoją siatkówkę, a po kontrze Radosława Szczecińskiego wygrywał już 11:7. Przyjezdnych do walki próbował poderwać Jakub Majchrzak, ale dopiero przy serwisie Mateusza Szpernalowskiego i po serii udanych akcji Bartłomieja Potrykusa doprowadzili do remisu (15:15). Gospodarze zaczęli popełniać błędy, a po asie serwisowym Igora Rybaka to SMS wyszła na prowadzenie 20:18. W końcówce KPS już się nie podniósł, a ataki Wiktora Przybyłka i Jakuba Serewisa dały spalskiej młodzieży wygraną w premierowej odsłonie (25:22).

W drugiej poszła ona za ciosem, a dzięki blokowi objęła prowadzenie 3:0. Jednak gospodarze szybko się podnieśli, a dzięki atakowi Mateusza Kufki wrócili do gry (5:5). Z czasem goście zaczęli popełniać więcej błędów, a seria zbić Kopija spowodowała, że to siedlczanie doszli do głosu (13:10). SMS nie rezygnowała z walki, a po kontrze Serewisa odrobiła straty, ale stanęła przy zagrywce Długosza, a dwa ataki Kopija ponownie dały przewagę KPS-owi (18:15). Swoje trzy grosze do wyniku dołożył Radosław Wnuk, a dzięki blokowi gospodarze kontrolowali wynik (22:16). W końcówce obraz gry nie uległ już zmianie, a popsuta zagrywka gości dała wygraną siedlczanom (25:19).

Trzeci set zaczął się od walki cios za cios. Przyjezdni wcale nie ustępowali gospodarzom, a zbicia Potrykusa i Serewisa powodowały, że wynik oscylował wokół remisu (9:9). KPS nie mógł odskoczyć od rywali. Stało się to dopiero po udanej kontrze Kopija i asie serwisowym Kufki (15:12). Kopij popisywał się kolejnymi atakami i asem serwisowym, a strata SMS-u robiła się coraz większa (20:14). Pojedyncze szczelne bloki na niewiele zdały się spalskiej młodzieży, bowiem podopieczni Mateusza Grabdy kontrolowali boiskowe wydarzenia. Dwie punktowe zagrywki Długosza przypieczętowały ich zwycięstwo w tej części spotkania (25:18).

W czwartej partii gospodarze poszli za ciosem. Błędy rywali i dobra dyspozycja Kopija pozwoliły im zbudować sobie nadwyżkę (6:3). Spalską młodzież do walki próbował poderwać duet Potrykus/Rybak, ale to KPS wciąż był na fali. Po kolejnej udanej akcji Kopija prowadził już 12:8. Asa serwisowego dołożył Piotr Fenoszyn, a sytuacja gości robiła się coraz trudniejsza (15:10). Nie potrafili oni zatrzymać duetu Kopij/Wnuk, a po czerwonej kartce dla ich trenera KPS był coraz bliżej wygranej. W końcówce dołożył jeszcze szczelny blok, a Wnuk postawił kropkę nad „i” (25:18).

MVP: Adrian Kopij

KPS Siedlce – SMS PZPS Spała 3:1
(22:25, 25:19, 25:18, 25:18)

Składy zespołów
KPS: Pigłowski, Wnuk (13), Kopij (24), Długosz (13), Kufka (8), Szczeciński (8), Waloch (libero) oraz Fenoszyn (4), Kupka
SMS: Szpernalowski, Rybak (8), Serewis (16), Potrykus (17), Przybyłek (3), Majchrzak (8), Kubacki (libero) oraz Serafin, Patecki, Urbańczyk